Звездине нове муке у Инђији: Живковић и Поповић за пролаз у Купу

Фудбалери Црвене звезде побиједили су у гостима Инђију 1:0 и пласирали се у осмину финала Купа Србије.

Меч у војвођанској равници одлучен је у 24. минуту када је првенац у дресу црвено-белих постигао Живковић.

Учинио је главом након што му на исти начин асистирао Радован Панков, у мечу у којем се тим Дејана Станковића намучио, нешто слично као прије више од годину и по дана када је на истом мјесту ремизирала 2:2.

Лидер у другом рангу српског фудбала је био у егалу са прваком Србије практично цио дуел, упркос томе што је голман Дарко Вукашиновић одбранио пенал Александру Катаију у четвртом минуту.

Домаћин је прије тога погодио стативу преко Ђокића, да би у другом полувремену голман Звезде Поповић двије солидне шансе и ту је био крај свих надања домаћина.

Црвена звезда је успјела да успјешно крене одбрану трофеја у националном купу и преброди заосталу утакмицу, која је требало да се одигра 27. октобра, али је у том термину гостовала Сурдулици.

Меч у Инђији је почео на спектакуларан начин.

Домаћин је већ после 50 секунди могао до гола, али се Ризнић спетљао сам пред голманом Поповићем, да би већ у следећем нападу погодио стативу.

Ђокић је побјегао одбрани Звезде, али је оквир гола спасао црвено-беле да не крену из минуса.

И онда већ у четвртом минуту пенал када је оборен Кристичић у сендвичу играча Инђије. Међутим, голман Вукашиновић одбранио је ударац Катаија са "беле тачке".

Као да је то дало крило друголигашу, који је имао двије сјајне шансе преко хитрог Кукоља, али је Поповић и то одбранио.

И онда како то обично иде – услиједила је казна.

Само минут од прекида, услед вријеђања Бјековића, услиједио је центаршут у петерац, тамо је Панков скочио и набацио лопту на главу Живковића, који је коначно погодио.

Могао је још једном да се упише до краја полувремена бивши нападач Ајакса и то је било све, пошто је опао ритам услед два прекида.

Можда је баш то разлог што нисмо гледали наставак као што је био увод утакмице или бар слична дешавања.

Звездин голман Зоран Поповић је одбранио незгодне ударце Вукајловића и Вукчевића, када је домаћин био најближи изједначењу и то је било све.

На крају је Ел Фарду Бен, у самом финишу, могао да ријеши дилеме, али је замало био непрецизан.

Станковићев тим је прошао даље друголигаша, вјероватно теже него што је очекивао.