Звезда убjедљива против Спартака

БЕОГРАД- Фудбалери Црвене звезде лако су савладали Спартак резултатом 3:0, у 14. колу Суперлиге Србије.

Актуелни првак је госте из Суботице рутински побиједио, те тако задржао прво мјесто на табели са 32 бода – има три више од ТСЦ-а и Чукаричког, који имају два, односно један одигран меч више.

Црвено-бијели су већ у првом полувремену ријешили питање победника, а у овом периоду прва фигура је био Марко Гобељић, двоструки стрелац.

Он је мрежу Филипа Манојловића тресао у 20. и 37. минуту, а до паузе гол је постигао Кингс Кангва, који је најавио повратак у форму са почетка сезоне.

Звезда је у другом полувремену затворила меч, Милојевић је стигао да одмори кључне играче, а такође, прилику је пружио Русу Јегору Пруцеву (20) да дебитује за црвено-беле.

Наредни изазов за клуб из Љутице Богдана биће Ференцварош, у четвртак од 18.45, у оквиру четвртог кола Лиге Европе.

Што се тиче Спартака, овај тим је наставио са лошим партијама, забележио је шести узастопни пораз, за тријумф не зна од краја јула, а то му је све довољно за 14. место које држе са 10 бодова.