Звезда савладала Војводину

НОВИ САД- Црвена звезда је у заосталом мечу петог кола савладала Војводину у Новом Саду 2:0  и тако сачувала пет бодова предности у односу на Партизан.

Прво полувријеме ће што прије жељети да забораве обје екипе а једино вриједно помена је шанса Александра Катаија који није успио да савлада голмана домаћих Лазара Царевића.

У наставку је прво Војводина запријетила у 51.минути када је Урош НИколић погодио стативу.

Казна за промашај је дошла веома брзо. Ераковић се сјајно убацио пронашао Александра Пешића који је затресао мрежу Војводине.

Девет минута касније након играња руком и асистенције из ВАР собе показан је пенал за Звезду. Сигуран извођач био је Гелор Канга.

Звезда је и након тога имала двије добре прилике, али се прво истакао Царевић а затим је Катаи закаснио.

У 84.минути велику шансу је пропустио Ибрахим Мустафа који је са седам метара шутирао право у голмана.

Црвена звезда ће у недjељу од 17 часова гостовати Радничком у Нишу, док Војводина гостује Напретку у понедjељак од 20 часова. Шампион Србије након тога игра против игра против Трабзонспора у четвртак од 21ч.