Звезда побиједила Трабзонспор и остала у игри за европско прољеће

Агенције

БЕОГРАД - Фудбалери Црвене звезде на домаћем терену савладали су екипу Трабзонспора резултатом 2:1.у утакмици петог кола групе Х Лиге Европе.

Црвено-бијели су тако остали у игри за европско прољеће.

Први гол на мечу постигао је Александар Катаи у 37. минуту утакмице.

Непуна два минута након првог гола, виђен је и други, изједначујући на мечу.

Анастасиос  Бакасетас је постигао гол из слободног ударца, па се на паузу у полувремену отишло са неријешеним резултатом.

Други дио меча почео је офанзивно, када је ријеч о домаћем тиму. Звездини фудбалери су нападали гол противника, али конкретнијих шанси није било, све до 64. минута, када је Александар Пешић са пет метара савладао противничког голмана.

Звезда је овом побjедом дошла до нова три бода, али и до наде да може заиграти нокаут фазу у Лиги Европе.

Без обрзира на то што се Црвена звезда налази на посљедњем мјесту у Групи Х, са шест освојених бодова у посљедњој утакмици против екипе Монака београдски црвено-бијели имаће прилику да уколико побиједе наставе такмичење у елиминационој фази.

У другој утакмици Групе Х, Ференцварош и Монако су ремизирали 1:1.

Ференцварош се пласирао у наредну рунду такмичења и налази се на првом мјесту са 10 бодова, други је Монако са седам, а Трабзонспор и Црвена звезда имају по шест бодова.