Зрињски савладао Тобол голом Јанковића

Агенције

Једини представник БиХ у Европи, шампион Босне и Херцеговине, Зрињски, вечерас је у оквиру трећег преткола Лиге одиграо прву утакмицу против казахстанског Тобола и побиједио 1:0.

У веома отвореној утакмици Зрињски је у првом полувремену има више од игре и неколико прилика али су мреже мировале. Највећу шансу за гол гости су ималу у судијском продужетку када Дебле погађа пречку.

У наставку утакмице Ћорлука добија други жути картон и Племићи остају без играча. Када се чинило да ће се бх. првак затворити Нико Јанковић у 76. минути погађа за 1:0. Након тога и Тобол остаје са играчем мање, Томашевић добија црвени картон.

До краја утакмице Зрињски је покушао доћи до другог поготка али нису имали успјеха.

Ако Племићи прођу Тобол, за улазак у групну фазу  Лиге конференција играће против пораженог из дуела Олимпијакос – Слован Братислава.