Вулвси надиграли Тотенхем, побједе Ливерпула и Њукасла

У прва три недјељна меча одиграна у Премијер лиги у оквиру 25. кола побједе су уписали Ливерпул, Вулверхемптон и Њукасл.

Фудбалери Ливерпула уписали су и трећу побједу након паузе и савладали Барнли као гости резултатом 1:0.

Вратио се у тим Ливерпула и Садио Мане након освајања Купа афричких нација и Јирген Клоп практично може да рачуна на најбољи састав.

Меч је ријешио Фабињо голом у 40. минуту сусрета.

Ливерпул сада на другом мјесту на табели има девет бодова мање од Манчестер ситија, али и утакмицу мање. Барнли је након три везана ремија доживео пораз и остаје закуцан за дно табеле са 14 бодова, али из само 21 утакмице.

Тотенхем – Вулверхемптон

Нову муку Антонију Контеу и Тотенхему донио је Вулверхемптон који је однио кући сва три бода побједом резултатом 2:0.

Све је у овом мечу заправо ријешено за 18 минута. Раул Хименез је затресао мрежу домаћина већ у шестом минуту, да би у 18. погодио и Леандер Дендонкер.

Вулвси су овом побједом прескочили Тотенхем на табели. Вулверхемптон је сада седми са 37 бодова из 23 меча, а Тотенхем је одиграо 22 утакмице и има 36 бодова, али и три везана лигашка пораза.

Њукасл је до важне побједе дошао против Астон Виле минималним резултатом.

Човјек одлуке био је Киран Трипије у 35. минуту.

Вила је дошла до изједначења у 61. минуту, али је линија извучена на ВАР снимку показала да је Оли Воткинс стопалом био у минималном офсајду и овај гол није признат, преноси Спорт клуб.

Након треће везане побједе Њукасл је у сигурној зони, на 17. месту са 21 бодом из 23 меча.

Астон Вила је остала на 11. мјесту где из 23 одигране утакмице има 27 бодова.