Влаховићу измакла историја

Српски нападач Душан Влаховић могао је ове вечери да испише историју Серије А, али ће остати “само” на изједначеном рекорду по броју голова у једној календарској години.

Нападачу Фиорентине је на гостовању Верони био потребан један гол како би надмашио Кристијана Роналда на тој листи, али до њега није успио да дође.

Верона и Фиорентина су ремизирали резултатом 1:1 (1:0) у утакмици 19. кола италијанске Серије А, а цијели меч одиграли су Иван Илић на једној, односно, Влаховић, Алекса Терзић и Никола Миленковић на другој страни.

Водећи гол за домаће постигао је Кевин Лазања у 17. минуту погодивши ближи угао гола “љубичастих”.

У наставку и посебно другом полувремену је Фиорентина нападала, ишло се и на Влаховића, али кад већ он није успио, јесте Гаетано Кастровиљи донио изједначење голом главом у 81. минуту.

Актуелни шампион Интер уписао је тежак, али врло важан тријумф над Торином резултатом 1:0 (1:0).

Једини погодак на стадиону “Ђузепе Меаца” постигао је Дензел Дамфрис у 30. минуту, преноси Б92.

У истом термину Рома је кикснула против Сампдорије и ремизирала резултатом 1:1 (0:0).

Иако је “вучица” повела у 72. минуту голом Шомуродова, Ђеновљани су у 80. успјели да голом Габијадинија дођу до вриједног бода.