Владимир Илић тренер Крупе: Својом смо кривицом остали без два бода

Дарко Пашагић

ГРАДИШКА - Тренер Крупе Владимир Илић је рекао да је његова екипа сама крива што је у дербију осмог кола против Козаре играла неријешено, 2:2 и тако остала без два бода.

Гости из кањона Тијесно повели су у 17. минуту поготком Срђана Мрзића, али до полувремена домаћи су успјели да преокрену резултат. Прво је Дејан Глишић у 37. минуту изједначио из пенала, да би само три минута касније Милан Шикањић довео Козару у предност од 2:1. У наставку сусрета Огњен Крнета је у 65. минуту поставио коначних 2:2.

- Временски услови за игру били су више него тешки, тако да смо у раној фази утакмице морали да одустанемо од нашег система игре, али то не умањује чињеницу да је домаћин заслужио бод. У наставку сусрета смо од пет колосалних прилика само једну претворили у погодак и када се тако нешто деси, онда си сам крив за евентуални неуспјех - реално је сагледао ствари шеф стручног штаба Крупе Владимир Илић.

У наредном колу лидер Крупа ће угостити другопласирану Славију.

- “Соколови” су сјајно отворили сезону и сигурно су заслужено ту гдје се налазе. Биће то сигурно веома добра утакмица, пуна интензитета, али и за нас велика прилика да се евентуалном побједом одвојимо од ривала - додао је Илић.

Тренер Козаре Саша Крупљанин је рекао да је његова екипа заслужено стигла до бода.

- Није нас поколебало рано вођство гостију, који су показали да су заслужено на врху табеле. Одиграли смо сјајно тих првих 45 минута и успјели да по готово немогућем терену преокренемо резултат. Онда је у наставку сусрета Крупа заиграла много јаче и агресивније и стигла до изједначења. Све у свему, мислим да је резултат реалан и да смо послије овог бода, али и побједе у шеснаестини финала Купа Републике Српске над Љубићем у Прњавору добили додатно самопоуздање за наставак сезоне - истакао је Крупљанин.

КРУПА      2 (1)

Стријелци: 0:1 Мрзић у 17, 1:1 Глишић из пенала у 37, 2:1 Шикањић у 40, 2:2 Крнета у 65. минуту.

Стадион: “Велимир Сомболац” у Градишци.

Гледалаца: 300.

Судија: Данко Бутулија (Требиње) 6,5.

Жути картони: Пепић, Јандрић, Глишић, Говедарица, Модић (Козара), Мрзић, Перовић (Крупа).

Играч утакмице: Милан Шикањић (Козара) 7.

КОЗАРА: Модић 6,5, Вељкић 6,5, Благојевић 6,5, Глишић 7, Малбашић 6,5, Говедарица 6,5, Јандрић 7, Деспотовић 6,5 Шикањић 7 (од 89. минута Матић -), Пепић 6,5 (од 71. минута Пејић -, од 78. минута Комленић -), Торлаковић 6,5. Тренер: Саша Крупљанин.

КРУПА: Дамјановић 6,5, Реџић 7, Перовић 6,5, Л. Бабић 6,5 (од 78. минута Бубић -), Н. Бабић 6,5, Митровић 6,5, Мрзић 7, Крнета 7, Љељи 6,5, Петровић 6,5 (од 46. минута Хаџић 6,5), Ристановић 6,5. Тренер: Владимир Илић.

***

СЛОБОДА (МГ)         2 (1)

ЉУБИЋ              1 (1)

Стријелац: 0:1 Милановић у 11, 1:1 Копривица у 36, 2:1 Зекановић у 83. минуту.

Стадион: “Луке” у Мркоњић Граду.

Гледалаца: 250.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Солдат, Живковић (Слобода МГ), Јагодић, Џомбић, Радаковић, Бобић (Љубић).

Играч утакмице: Предраг Зекановић (Слобода) 7.

СЛОБОДА (МГ): Стјепановић 6, Даниловић 6,5, Максимовић 6, Живковић 6 (од 72. минута Ерић -), Домузин 6 (од 67. минута Гаврић -), Зекановић 7 (од 87. минута Анђелић -), Ђукановић 6 (од 72. минута Гускић -), Митрић 6, Солдат 6, Суљић 6, Копривица 6,5. Тренер: Дарко Малетић.

ЉУБИЋ: Митровић 6, Радаковић 6, Јагодић 6, Џомбић 6 (од 86. минута Б. Жижак -), Милановић 7 (од 71. минута Ћетојевић -),  А. Жижак 6, Субић 6 (од 63. минута Југовић -), Боснић 6 (од 63. минута Граховац -), Чудић 6 (од 86. минута Јаворац -), Видовић 6, Бобић 6. Тренер: Владанко Комленовић.

***

ОМАРСКА         4 (2)

ЛАКТАШИ        8 (4)

Стријелац: 0:1 Марковић у 5, 0:2 Милојевић у 15, 0:3 Марковић у 20, 1:3 Јаћимовић у 22, 2:3 Др. Романић у 27, 2:4 Шкорић у 32, 2:5 Вуковић у 52, 3:5 Јаћимовић у 65, 3:6 Шкорић у 68, 3:7 Зеленика у 79, 4:7 Лајић у 83, 4:8 Вуковић у 93. минуту.

Стадион: “Омарска” у Омарској.

Гледалаца: 700.

Судија: Славиша Мазић (Власеница) 6,5.

Жути картони: Б. Романић, Др. Романић, Ратковић, Граховац (Омарска), Милојевић, Дојчиновић, Марковић (Лакташи).

Играч утакмице: Огњен Шкорић (Славија) 8.

ОМАРСКА: Јокић 5, Здјелар 5 (од 37. минута Гаврановић 5,5), Б. Романић 5, Растока 5,5, Панић 5 (од 73. минута Лајић 6), Граховац 5, Анђић 5 (од 73. минута Ратковић -), Др. Романић 6, Јаћимовић 7, Јовичић 5 (од 37. минута Стојнић 5,5), Врачар 5 (од 63. минута Да. Романић -). Тренер: Златко Јелисавац.

***

ЛЕОТАР   0 (0)

СЛОБОДА         0 (0)

Стадион: “Полице” у Требињу.

Гледалаца: 650.

Судија: Милош Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Делић, Осмић, Капетановић, Хусејновић (Слобода).

Црвени картони: Османхоџић, Салиховић (Слобода).

Играч утакмице: Семир Буквић (Слобода) 7.

ЛЕОТАР: Пулетић 6,5, Миловић 6, Чубрило 6, Тодоровић 7, Аћимовић 6, Ђајић 6, Перишић 6, Цмиљановић 6, Карић 6 (од 53. минута Перван 5,5), Шушњар 6, Чавић 6 (од 53. минута Стојковић 6). Тренер: Олег Ћурић.

СЛОБОДА: Буквић 7,5, Девеџић 5,5 (од 61. минута Ћивић -), Османковић 6, Максимовић 6,5 (од 86. минута Хусејновић -), Комазец 5,5 (од 61. минута Јаровић -), Ј. Осмић 5,5, Врањеш 6,5, Капетановић 6, Вошњак 6, М. Осмић 5 (од 46. минута Курталић 5), Делић 5 (од 46. минута Бегановић 5). Тренер: Аднан Јахић.

***

СЛАВИЈА          1 (0)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   0 (0)

Стријелац: 1:0 Поповић у 79. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 150.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5.

Жути картони: Авдаловић, Бјелош, Каљић, тренер Регоје (Славија), Јовандић, Керезовић, Ступар, тренер Авдукић (Жељезничар СТ).

Играч утакмице: Горан Поповић (Славија) 7.

СЛАВИЈА: Сирћо 6,5, Дабић 6,5 (од 85. минута Богучанин -), Ђерић 6,5, Беширевић 7, Поповић 7, Стојановић 6,5, Авдаловић 7 (од 90+2. минута Мишовић -), Каљић 6,5, Мандић 6,5, Асентић 6,5 (од 59. минута Бјелош 6,5), Арбиња 7. Тренер: Бојан Регоје.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6, Ћебић 6, Сладојевић 6, Блануша 6, Керезовић 6,5, Ивић 6, Шупут 6, Јовандић 6, Јанковић 6,5, Перт 6, Стијаковић 6. Тренер: Асмир Авдукић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    3 (2)

ДРИНА (З)                   1 (0)

Стријелци: 1:0 Мармат у, 2:0 Кеита у 38, 2:1 Благојевић у 58, 3:1 Којић у 90. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 150.

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Марић, тренер Бујић (Рудар Приједор).

Црвени картони: Немања Марић (Рудар Приједор) у 51, Саша Керановић (Рудар Приједор) у 55. минуту.

Играч утакмице: Данило Мармат (Рудар Приједор) 7,5.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Орландо 7, Мршић 7, Сервос 7 , Ковачевић 7, Радаковић 7, Д. Билбија 7, Којић 7,5, Каменчић 7, Марић 5, Д. Мармат 7,5, Кеита 7,5 (од 55. минута Алибеговић 7). Тренер: Зоран Бујић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6 (од 46. минута Јевтић 6), Станишић 6, Благојевић 6,5 (од 78. минута Марић -), Мазић 6, Алић 6, Васић 6,5, Милошевић 6 (од 46. минута Ерић 6), Тврдишић 6, Ћулум 6,5, Шарчевић 6 (од 88. минута Марковић -), Беатовић 6. Тренер: Миодраг Јевтић.

***

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

ТЕКСТИЛАЦ             3 (2)

Стријелци: 0:1 Миљановић у 7, 0:2 Радић у 39, 0:3 Кушљић у 66. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 100.

Судија: Никола Тешановић (Источно Ново Сарајево) 6,5.

Жути картони: Нинковић, Костадиновић, Омерхоџић (Алфа Модрича), Радић, Дуспара, Миљановић (Текстилац).

Играч утакмице: Даниел Миљановић (Текстилац) 7,5.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 5,5, Омерхоџић 5,5, Пљеваљчић 5,5, Лимић 5,5 (од 61. минута Карваљо -), Ализадех 6, Куљанин 5,5, Костадиновић 5,5, Нинковић 5,5, Халиловић 5,5 (од 73. минута Симић -), Живковић 6, Нишизаки 5,5 (од 80. минута Јанковић -). Тренер: Милан Петровић.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 7, Марић 7, Јоловић 7,5, Којић 7, Хасикић 7 (од 82. минута Рељић -), Дуспара 7 (од 78. минута Башић -), Миљановић 7,5, Кушљић 7,5, Радић 7,5 (од 75. минута Ђуричић -), Игњић 7, Зељковић 7. Тренер: Огњен Короман.

***

ЗВИЈЕЗДА 09     3 (1)

РАДНИК   0 (0)

Стријелци: 1:0 Живановић у 7, Блажевић у 52, 3:0 Блажевић у 82. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Немања Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Живановић, Зоћевић, Тешић, Матић (Звијезда 09), Рашевић, Весић, Гаврић, Јокић, Живковић (Радник).

Црвени картон: Марко Зоћевић (Звијезда 09) у 61. минуту.

Играч утакмице: Еманулах Блажевић (Звијезда 09) 8.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 7, Јанковић 7, Јањић 7, Ђурић 7 (од 78. минута Бокић -), Ресић 7 (од 78. минута Стјепановић -), Блажевић 8 (од 84. минута Матић -), Дујковић 7, Милошевић 7, Живановић 7,5, Зоћевић 5, Орландић 7 (од 65. минута Тешић -). Тренер: Срђан Шушић.

РАДНИК: Лакић 6, Малетић 6, Јокић 6, Паранос 6, Дошло 6, Весић 6 (од 58. минута Максимовић 6), Срећковић 6 (од 74. минута Ковачевић -), Живковић 6, Рашевић 6, Буразор 6, Гаврић 6 (од 88. минута Новак -). Тренер: Велибор Ђурић.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Смајић (Слобода, НГ), Атељевић, О. Мојовић (Сутјеска).

Играч утакмице: Хуан Хозе Фонтемаки (Слобода, НГ) 7,5.

Слобода (НГ): Чалаковић 7, Вејновић 7, Додиг 7, Абрего 7, Самарџић 7, Смајић 7,5, Крепалди 7 (од 83. минута Радишић -), Тиро 7, Кесић 7, Фонтемаки 7,5, Алић 7. Тренер: Дарко Војводић.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Ристановић 6, Радовић 6 (од 65. минута Секулић -), Н. Мојовић 7, Милутиновић 6,5 (од 65. минута О. Мојовић -), Михајловић 6,5, Обреновић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Даниловић 6,5, Бонић 6,5, Атељевић 6,5. Тренер: Миљан Радановић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   0 (0)

ФАМОС             1 (0)

Стријелац: 0:1 Кокот у 75. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Судија: Немања Петровић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Алић, Пантић (Подриње, Ј), Перовић, Вранешић, Тешановић, Минић, Мичић (Фамос).

Играч утакмице: Зоран Кокот (Фамос) 7.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 6,5, Андрић 6, Брадарић 6, Јахић 6, Митрашиновић 6 (од 80. минута Томић -, од 90+3. минута Савић -), Божић 6, Алић 6 (од 80. минута Максимовић -), Пантић 6,5, Рачановић 6 (од 60. минута Рагиповић 6), Перић 6 (од 80. минута Перковић -), Марковић 6,5. Тренер: Илија Симић.

ФАМОС: Терзић 7, Фргања 6,5, Шкрба 6,5 (од 46. минута Минић 6,5), Мичић 6,5, Демировић 6,5 (од 70. минута Кокот 7), Радовић 6,5, Вранешић 6,5 (од 90. минута Ковачевић -), Перовић 7, Тешановић 6,5 (од 70. минута Дракул -), Лаловић 6,5 (од 90+4. минута Видаковић -). Тренер: Владимир Дрињак.