Винко Мариновић разочаран послије пораза на “Пецари”: Грешке скупо плаћене

БАЊАЛУКА - Нови-стари шеф стручног штаба Борца Винко Мариновић одмах након побједе уписао је и пораз на клупи Бањалучана.

“Црвено-плави” су послије тријумфа над Зрињским од 1:0 изгубили на “Пецари” од Широког Бријега са 0:2, а Мариновић није био задовољан по завршетку сусрета, јер су његови играчи олако примили поготке.

- Нисмо ушли довољно добро у прво полувријеме и због наших грешака примили смо два гола. Први је био из нашег корнера, гдје нисмо испратили контранапад, а други исто послије грешке када смо из транзиције добили гол. У наставку сусрета били смо бољи. Успјели смо да извршимо притисак, имали смо неких шанси, али нисмо дали гол. Да смо постигли погодак, можда би то био неки моменат да можда можемо до позитивног резултата - нагласио је Мариновић.

Његову екипу сада чекају два тешка испита, јер ће Борац у наредном колу гостовати Вележу, а потом ће дочекати Тузла сити.

- Морамо добро одрадити ова два сусрета, послије којих иде репрезентативна пауза, а то ће бити идеална прилика да још боље упознам екипу - додао је Мариновић.

Иако су најављивали побједу, фудбалери Леотара помало неочекивано су поражени на “Полицама” од Посушја са 0:1. Човјек одлуке био је бивши фудбалер Борца Тони Јовић, који је већ у седмом минуту погодио мрежу Требињаца. Имали су гости још неколико полуприлика, које нису успјели да реализују. У наставку сусрета Леотар је кренуо на све или ништа, а није им помогло ни то што су од 67. минута имали играча више на терену, јер је због два жута картона Кенан Хорић прије времена морао у свлачионицу.

- Штета што смо остали без бодова у овом сусрету, који је био сјајна прилика да направимо бар мали искорак на табели. Сада нам остаје да против дебитанта Игмана на гостовању покушамо доћи до повољног резултата - нагласио је првотимац Леотара Милош Аћимовић.

Остали резултати: Зрињски - Сарајево 4:1 (Билбија 22. пенал, 67, Савић 31, Ћуже 40 - Варешановић 16), Играно синоћ: Вележ - Тузла сити, Жељезничар - Игман.

Судија: Елведин Топузовић (Тузла)

Жути картони: Миловић, Тодоровић (Леотар), Хорић, Дадић, Д. Бегић (Посушје).

Црвени картон: Кенан Хорић (Посушје) у 67. минуту.

Играч утакмице: Тони Јовић (Посушје) 7.

ЛЕОТАР: Пулетић 6,5, Миловић 6 (од 65. минута Чубрило -), Тодоровић 6,5, Аћимовић 6,5, Ђајић 6, Перишић 6 (од 80. минута Албијанић -), Цветковић 6, Цмиљановић 6 (од 65. минута Перван -), Карић 6, Чавић 6 (од 46. минута Георгиев 6), Матковић 6 (од 65. минута Шушњар -). Тренер: Марко Видојевић.

ПОСУШЈЕ: Кукић 7, Ландека 6,5, Кришто 6,5, Хануљак 6,5 (од 80. минута Вукоја -), Јовић 7 (од 68. минута Павловић -), Шилић 6,5 (од 58. минута Д. Бегић 6,5), Роца 6,5 (од 58. минута З. Бегић 6,5), Хорић 5, Дадић 6,5, Крешић 6,5, Бобан 6,5 (од 58. минута Павковић 6,5). Тренер: Фердо Милин.

***

ШИРОКИ БРИЈЕГ    2 (2)

БОРАЦ               0 (0)

Стријелци: 1:0 Баришић у 32, 2:0 Вукоја из пенала у 39. минуту.

Стадион: “Пецара” у Широком Бријегу.

Гледалаца: 2.500.

Судија: Ермин Сивац (Зеница) 6,5.

Жути картони: Медић, Купрешак (Широки Бријег), Татар, Ћорић (Борац).

Играч утакмице: Бранимир Баришић (Широки Бријег) 7.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Јосиповић 6,5, Медић 6,5, Баришић 7, Машић 6,5, Вукоја 7 (од 74. минута Пранић -), Кпан 7 (од 74. минута Розић -), Турковић 6,5 (од 67. минута Шуто -), Лукић 6,5 (од 60. минута Ловрић 6,5), Муса 6,5, Ћавар 6,5, Купрешак 6,5. Тренер: Владо Хркаћ.

БОРАЦ: Ћетковић 6, Ћорић 6, Гајић 5,5, Војновић 6, Лукић 6 (од 62. минута Мркаић -), Спремо 6 (од 74. минута Субић -), Попара 6 (од 74. минута Предраговић -), Јуриљ 6 (од 62. минута Нинковић -), Татар 5,5, Пишчевић 5,5, Закарић 6 (од 46. минута Кулашин 6,5). Тренер: Винко Мариновић.