Вилагош освојила сребро на Европском првенству и оборила државни рекорд

РИМ- Српска атлетичарка Адриана Вилагош освојила је сребрну медаљу на Европском првенству у Риму у бацању копља и истовремено хицем 64,42 оборила државни рекорд, те обезбиједила пласман на Олимпијске игре у Паризу.

Вилагош је рекордни хитац имала у трећој серији кад је добацила до 64,42 и тако стигла до другог мјеста и сребрне медаље иза Аустријанке Викторије Хадсон која је освојила злато са 64,62 метра.

Српска атлетичарка је феноменалним хицем надмашила државни рекорд, који је од 2014. држала Татјана Јелача која је у Цириху копље добацила до 64,21 метра.

Вилагош је хицем преко 64 метра истовремено осигурала и олимпијску норму и тако постала 92. члан српске експедиције у Паризу.

Друга српска атлетичарка која је учествовала у финалу у бацању копља, Марија Вученовић, завршила је на деветом мјесту са хицем од 58,30 метара, што је њен други најбољи хитац ове сезоне.

Најбоља је била Аустријанка Викторија Хадсон, која је освојила злато са резултатом 64,62 метра.