Убједљив пораз Борца у Мостару

Г.С.

Фудбалери Борца увјерљиво су поражени у Мостару од Зрињског 4:1 у дербију 16. кола М:тел Премијер лиге БиХ.

Након што су на Градском стадиону изгубили са 5:1, вечерас су Бањалучани у Мостару поражени са 4:1. Ненадокнадив је био изостанак најбољег играча и стријелца Стојана Врањеша с којим је раскинута сарадња и који одлази у иностранство.

Борац је добро отворио меч. На старту је имао двије добре прилике и ту стао. Већ у 13. минути било је 1:0. Малекинушић је погодио. 12 минута касније Зрињски је повео 2:0. С бијеле тачке прецизан је био Немања Билбија.

Бивши Борчев фудбалер поново је био у главној улози у 30. минути када Билбија постиже свој 13. гол у сезони. Ту није крај проблемима Бањалучана у првом полувремену. У 36. минути на 4:0 повисио је Савић.

У наставку за нијансу боља игра Борца који је у финишу успио да смањи резултат. Коначних 4:1 поставио је Вушуровић у 83. минути.

Ово је био први пораз Борца под вођством Немање Миљановића након 13 мечева без пораза.

Интересантно је да су посљедњи пут Бањалучани поражени управо од Зрињског 16. августа са 5:1 након чега је Миљановић постављен за тренера, преноси РТРС.