У Крупи задовољни послије тријумфа над Радником: Јесења титула све ближе

БАЊАЛУКА - Фудбалери Крупе у дуелу два бивша премијерлигаша без већих проблема савладали су Радник са 4:1, а послије убједљиве побједе у дербију 14. кола прволигашком каравана у табору домаћина владало је задовољство.

Побједник је одлучен у периоду од 12 минута када је Крупа стигла до предности од 3:0. Лука Бабић је начео госте у 24, а пет минута касније Милош Перовић из пенала повисио на 2:0. Већ у 36. минуту Александар Петровић је постигао и трећи погодак. У наставку сусрета Драган Дошло у 78. минуту је смањио на 1:3, а коначан резултат десет минута касније поставио је "резервиста" Душан Челар.

- Била је ово утакмица које смо се доста прибојавали, али смо је успјешно апсолвирали. Послије освајања ова три бода све смо ближе циљу, а то је да први дио сезоне завршимо на лидерској позицији. Са Радником смо у историји имали доста негативних искустава, али се сада видјело да имамо квалитетнији састав, али и већи ростер од њих, што је одлучило побједника. У преостала три кола желимо да остваримо максималан учинак и тако постанемо јесењи шампиони - нагласио је тренер Крупе Владимир Илић.

Кормилар Бијељинаца Велибор Ђурић био је реалан послије пораза.

- Било је тешко очекивати да у овом сусрету можемо остварити позитиван резултат. Крупа је практично већ годину и по на челу прволигашког каравана, а ми смо још у фази формирања екипе. Међутим, и у овом сусрету нам се понављају исте грешке. Још једном се показало да су за нас кобни дефанзивни прекиди, јер врло често послије њих примамо гол. Несхватљиво је како смо пали послије примљеног гола и дозволили ривалу да веома брзо постигне још два поготка. Из ових пораза треба извући поуке - истакао је Ђурић.

12. Фамос  14      4        2        8        8:18   14

13. Дрина (З)                14      4        1        8        16:26          13

Судија: Славиша Мазић (Власеница) 6.

Жути картони: Тришић, Де Карваљо, Куљанин, Костадиновић, Никић (Модрича), Блануша (Жељезничар Спорт тим).

Играч утакмице: Дејан Лимић (Модрича) 7.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 6,5, Омерхоџић 6,5, Пљеваљчић 7, Де Карваљо 7, Куљанин 7 (од 90. минута Радић -), Костадиновић 7, Лимић 7 (од 42. минута Илић 6,5), Живковић 7, Никић 7, Нишизаки 6,5 (од 90. минута Ализадех -), Да Силва 6,5. Тренер: Бојан Магазин.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Тамиџија 6, Краљ 5,5, Сладојевић 5,5, Блануша 5,5, Ђогић 5,5, Шупут 5,5 (од 62. минута Бајић -), Ивић 5,5, Ћебић 6 (од 89. минута Јагодић -), Калабић 6, Перт 5,5, Саватић 5,5 (од 86. минута Гајић -). Тренер: Асмир Авдукић.

***

ОМАРСКА         (1)

ДРИНА (З)          (0)

Стријелци: 1:0 Растока у 32, 2:0 Јаћимовић у 59, 3:0 Бановић у 81. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: -

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картон: Сушић (Дрина).

Играч утакмице: Огњен Јаћимовић (Омарска) 7,5.

ОМАРСКА: Јокић 6,5, Ратковић 7, Здјелар 7 (од 72. минута Да. Романић -), Растока 7,5, Панић 7 (од 85. минута Нишевић -), Граховац 7, Анђић 7, Стојнић 7, Шунић 7, Јаћимовић 7,5, Бановић 7,5 (од 90. минута Јокић -). Тренер: Златко Јелисавац.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6, Кнежевић 5, Ерић 5 (од 70. минута Тврдишић -), Благојевић - (од 25. минута Шарчевић 5), Мазић 5,5, Алић 5 (од 54. минута Марковић 5), Сушић 5,5 (од 70. минута Марић -), Васић 5,5, Милошевић 5, Ћулум 5,5, Станишић 5. Тренер: Миодраг Јевтић.

***

КРУПА      4 (3)

РАДНИК   1 (0)

Стријелци: 1:0 Л. Бабић у 24, 2:0 Перовић из пенала у 29, 3:0 Петровић у 36, 3:1 Дошло у 78, 4:1 Челар у 88. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 200.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 7.

Жути картони: Мрзић, Бундало, Митровић (Крупа), Дошло, Живковић, Јокић (Радник).

Играч утакмице: Лука Бабић (Крупа) 7,5.

КРУПА: Дамјановић 7, Бубић 7, Реџић 7, Ђуричин 7 (од 82. минута Челар 7), Перовић 7,5 (од 57. минута Крнета 7), Л. Бабић 7,5, Митровић 7, Мрзић 7, Лељи 7 (од 69. минута Бундало -), Петровић 7,5 (од 57. минута Нухановић 7), Ристановић 7. Тренер: Владимир Илић.

РАДНИК: Лакић 5,5, Јокић 5,5, Дошло 6,5, Васић 5,5, Оџаклић 5,5 (од 71. минута Крстић -), Срећковић 5,5, Малетић 5,5 (од 79. минута Манојловић -), Касаловић 5,5 (од 71. минута Новак -), Живковић 5,5, Рашевић 5,5, Буразор 5,5. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СЛАВИЈА 1 (0)

ЗВИЈЕЗДА 091 (0)

Стријелци: 0:1 Блажевић у 68, 1:1 Мишовић у 81. минуту.

Стадион: СРЦ Славија у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 500.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Каљић, Арбиња, Бјелош (Славија), Видовић (Звијезда 09)

Играч утакмице: Еманулах Блажевић (Звијезда 09) 7.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Дабић 6,5 (од 71. минута Асентић -), Ђерић 6,5, Беширевић 6,5, Поповић 7, Арбиња 6,5, Авдаловић 6,5 (од 45. минута Мишовић 7), Каљић 6,5, Мандић 6,5, Ерић 7, Томић 6,5 (од 46. минута Бјелош 6,5). Тренер: Бојан Регоје.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 6,5, Јанковић 6,5, Јањић 7, Ресић 6,5 (од 61. минута Блажевић 7), Мујагић 6,5, Дујковић 6,5, Зоћевић 7, Видовић 6,5, Бокић 6,5 (од 73. минута Матић -), Тешић 6,5, Којић 6,5 (од 73. минута Живановић -). Тренер: Срђан Шушић.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Јандрић, Максимовић, Раца (Козара), Боснић, Џомбић, Митровић (Љубић).

Играч утакмице: Немања Видовић (Љубић) 7,5..

КОЗАРА: Модић 6, Вељкић 6, Раца 6, Малбашић 6 (од 65. минута Шћекић -), Јандрић 6, Пејић 6 (од 79. минута Матић -), Шикањић 6 (од 44. минута Комленић 6), Поповић 6 (од 65. минута Благојевић -), Максимовић 6, Пепић 6, Торлаковић 6 (од 79. минута Илић -). Тренер: Саша Крупљанин.

ЉУБИЋ: Митровић 7, Радаковић 7, Б. Жижак 7, Јагодић 7, Џомбић 7, Милановић 6,5 (од 67. минута Чудић -), А. Жижак 7 (од 90+1. минута Ћетојевић -), Субић 6,5 (од 83. минута Југовић -), Боснић 7 (од 90+1. минута Мишић -), Видовић 7,5, Бобић 7. Тренер: Милан Станивуковић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   2 (2)

СЛОБОДА (МГ)         2 (1)

Стријелци: 0:1 Анђелић у 28, 1:1 Ристић у 54, 1:2 Даниловић у 60, 2:2 Ристић из пенала у 68. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 120.

Судија: Мирослав Бјелица (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Марковић (Подриње, Јања), Солдат, Вучковић, Митрић (Слобода, Мркоњић Град).

Играч утакмице: Душан Ристић (Подриње, Јања) 8.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 6,5, Андрић 6,5, Брадарић 7, Јахић 6,5 (од 89. минута Томић), Митрашиновић 6,5 (од 46. минута Савић 7), Божић 6,5, Алић 6,5 (од 87. минута Пантић -), Перковић 6,5, Рачановић 6,5 (од 46. минута Марковић 6,5), Перић 7. Тренер: Миле Лазаревић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Стјепановић 6,5, Даниловић 7,5, Солдат 6,5 (од 74. минута Гускић -), Зекановић 7, Ђукановић 6,5, Митрић 6,5 (од 80. минута Пушић -), Копривица 6,5, Вучковић 6,5, Анђелић 7,5 (од 85. минута Хамзић -), Живковић 6,5, Гаврић 6,5. Тренер: Дарко Малетић.

***

СЛОБОДА (НГ) 2 (2)

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (1)

Стријелци: 1:0 Смајић у 12, 2:0 Салетовић у 37, 2:1 Д. Мармат у 45. минуту.

Стадион: "Млакве" у Новом Граду.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Абрего, Салетовић (Слобода, Нови Град), Пекија, Којић, Кервос, тренер Марјановић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Тарик Салетовић (Слобода, Нови Град) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Чалаковић 6,5, Вејновић 7, Абрего 7, Самарџић 7, Алић 7, Крепалди 7, Рачић 7, Кесић 7, Фонтемаки 7, Салетовић 7,5 (од 76. минута Тиро -), Смајић 7,5 (од 76. минута Додиг -). Тренер: Дарко Војводић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Чехић 6, Кервос 6,5, Алибеговић 6, Пекија 6,5, Радаковић 6,5, Д. Билбија 6,5, Имамагић 6 (од 58. минута Микић -, од 81. минута Каменчић -), Демоњић 6,5, Којић 6, М. Билбија 6 (од 81. минута Кеита -), Д. Мармат 7. Тренер: Срђан Марјановић.

***

ЛАКТАШИ        5 (1)

ФАМОС    0 (0)

Стријелци: 1:0 Марковић из пенала у 5, 2:0 Шкорић у 53, 3:0 Д. Вуковић у 55, 4:0 Марковић у 57, 5:0 Радетић у 70. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 300.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Перовић, Ковачевић (Фамос).

Играч утакмице: Бојан Марковић (Лакташи) 8.

ЛАКТАШИ: Тадић -, Амиџић 7 (од 73. минута Стаменковић -), Остојић 7, Марковић 8, Петковић 7, Шкорић 7,5 (од 73. минута Зеленика -), Комљеновић 7, Босанчић 7 (од 58. минута Радетић 7, од 73. минута Арежина -), Рунић 7, Дојчиновић 7 (од 73. минута Савановић -), Д. Вуковић 7,5. Тренер: Миљан Бајић.

ФАМОС: Терзић 5 (од 73. минута Рончевић -), Дракул 5, Шкрба 5, Бјелош 5 (од 65. минута Ђ. Ковачевић -), Вранешић 5, Радовић 5, Перовић 5 (од 60. минута У. Ковачевић 5), Минић 5, Мичић 5 (од 65. минута Суџум -), Блажић 5, Марковић 5 (од 60. минута Јоловић 5). Тренер: Владимир Дрињак.

***

ТЕКСТИЛАЦ    1 (1)

СУТЈЕСКА        1 (0)

Стријелци: 1:0 Дуспара у 25, 1:1 Рашевић у 72. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 250.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Прљета, Радић, Дуспара (Текстилац), Обреновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Дејан Рашевић.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6,5, Марић 6,5, Јоловић 7, Којић 6,5, Прљета 6,5 (од 69. минута Хасикић -), Дуспара 7 (од 52. минута Башић 6,5), Миљановић 6,5, Кушљић 6,5 (од 58. минута Ћорић -), Радић 6,5, Рељић 6,5 (од 46. минута Чалић 6,5), Зељковић 6,5 (од 58. минута Обрадов 6,5). Тренер: Огњен Короман.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6,5, Ристановић 6,5 (од 90. минута Владичић -), Н. Мојовић 7, Секулић 6,5 (од 63. минута Рашевић 7), Милутиновић 6,5, Михајловић 6,5, Обреновић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Даниловић 6,5, Бонић 6,5 (од 46. минута В. Ивановић 6,5), Дачевић 6,5 (од 85. минута Ристовић -). Тренер: Миљан Радановић.