Tuzla City бољи од Рудара

Рудар из Приједора изгубио је од фудблера Tuzla City-ја резултатом 1:0 у мечу 23. кола Премијер лиге БиХ.

Од прве минуте играчи из Тузле су покушавали да постигну гол за вођство, и  у томе су и успјели у деветој минути када је Морис погодио након убачаја Механовића из корнера.

У наставку првог полувремена домаћи тим је нешто успорио игру и након водећег гола Мориса није било великих прилика тако да је први дио меча завршен са минималним вођством домаћина.

И у другом полувремену, као што је то био случај у већини првог дијела, Tuzla City је бранила стечену предност, а посебан проблем је правио вјетар, мада је терен био у солидном стању, за разлику у претходних мечева.

Рудар је након овог меча остао на претпосљедњој 11. позицији са 17 освојених бодова, док се Тузла Цитз  учврстио на другој позицији са 44 освојена бода, седам више од Борца који је на трећој позицији.