Тренер Лакташа Миљан Бајић презадовољан: Трећа баш била срећа

ЛАКТАШИ - Шеф стручног штаба Лакташа Миљан Бајић презадовољан је послије побједе својих изабраника на гостовању у Новом Граду (1:0) и истакао је да је трећа утакмица на страни ове сезоне била баш срећна.

Лакташани су до изненађујућег тријумфа на “Млаквама” дошли поготком Огњена Шкорића у 69. минуту. Домаћину није помогло што је главни арбитар Велимир Дринић из Модриче друго полувријеме продужио за осам минута, а то је онда касније нарасло на скоро цијелих 10.

- Ово је било наше треће гостовање у сезони, а у прва два у Приједору и етно-селу “Станишићи” остали смо кратких рукава иако смо оба пута водили са 1:0. Сада нам се коначно посрећило и мислим да смо ту срећу и заслужили - нагласио је Бајић.

Неколико дана прије сусрета директор Лакташа Игор Радељић је истакао да нису тачне приче да се побједник на “Млаквама” унапријед зна и додао да његова екипа у сваки сусрет улази са жељом да освоји бодове.

- И прошле године док смо били друголигаши било је свакаквих говоркања, али се нисмо ником склањали и супериорно смо стигли до првог мјеста. Сада нам амбиције нису тако високе, али је сигурно да се опет нећемо ником склањати. Ко жели да нас побиједи мораће својски да се намучи - наставио је Бајић.

Похвалио је своје изабранике који су били на висини задатка.

- Имала је Слобода више од игре и неколико зрелих прилика, али су моји момци издржали све притиске. Наш одбрамбени бедем је издржао, а контра у 69. минуту је уродила плодом и тако смо стигли до вриједне побједе - додао је Бајић.

Судија: Велимир Дринић (Модрича) 6.

Жути картони: тренер Војводић, Додиг (Слобода, Нови Град), Бабић, Петковић, Босанчић, тренер Бајић, Шкорић, Ђ. Вуковић (Лакташи).

Играч утакмице: Огњен Шкорић (Лакташи) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Тодоровић 6, Вејновић 6, Додиг 6, Абрего 6,5, Самарџић 6 (од 70. минута Тиро -), Крепалди 6,5, Рачић 6 (од 72. минута Смајић -), Кесић 6, Фонтемаћи 6,5, Салетовић 6, Алић 6. Тренер: Дарко Војводић.

ЛАКТАШИ: Ђ. Вуковић 7, Милић  7 (од 75. минута Комљеновић -), Остојић 7, Марковић 7 (од 86. минута Зеленика -), Петковић 7 (од 58. минута Радетић 7), Шкорић 7,5, Босанчић 7 (од 66. минута Келеман -), Рунић 7, Дојчиновић 7, Бабић 7 (од 66.  минута Милојевић -), Д. Вуковић 7. Тренер: Миљан Бајић.

***

ЗВИЈЕЗДА 09              3 (2)

СУТЈЕСКА                 1 (0)

Стријелци: 1:0 Секуловић у 10, 2:0 Милошевић у 38, 3:0 Живановић у 74, 3:1 Н. Мојовић из пенала у 77. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 200.

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5.

Жути картони: Дујковић, Блажевић, Јањић, помоћни тренер Крсмановић Стјепановић (Звијезда 09) Атељевић, Милутиновић, О. Мојовић (Сутјеска).

Црвени картон: Еманулах Блажевић (Звијезда 09) у 61. минуту.

ЗВИЈЕЗДА 09:  Абдулаховић 7, Јањић 7, Ђурић 7, Ресић 7 (од 73. минута Бокић -), Матић 7 (од 73. минута Андреи -), Блажевић 5, Дујковић 7 (од 64. минута Тешић -), Милошевић 7,5, Живановић 7,5 (од 84. минута Стјепановић -), Видовић 7, Секуловић 7,5 (од 84. минута Родриго -). Тренер: Џенан Хошић.

СУТЈЕСКА:  Пајевић 6, Ристановић 6 (од 79. минута Секулић -), Радовић 6, Н. Мојовић 6,5, Милутиновић 6, Михајловић 6, Пљеваљчић 6, Даниловић 6, Дачевић 6 (од 60. минута Рашевић 6), Атељевић 6, О. Мојовић 6 (од 79. минута Владичић -). Тренер: Миљан Радановић.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   4 (1)

ЉУБИЋ              1 (1)

Стријелци:  1:0 Јовандић у 7, 1:1 А. Жижак у 35, 2:1 Јанковић у 63, 3:1 Јанковић у 69, 4:1 Калабић из пенала у 87. минуту.

Стадион: ”Предграђе” у Бањалуци.

Гледалаца: 50.

Судија: Мирослав Бјелица (Трново) 6,5.

Жути картони:  Боснић, Митровић (Љубић).

Играч утакмице: Ђорђе Јанковић (Жељезничар Спорт тим) 8.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ:  Ступар 7, Бајић 7 (од 46. минута Керезовић 7), Коста 7, Сладојевић 7, Ђогић 7, Шупут 7 (од 46. минута Стијаковић 7), Ивић 7 (од 58. минута Саватић 7), Јанковић 8, Јовандић 7,5, Блануша 7 (од 46.  минута Јевић 7), Калабић 7,5. Тренер: Асмир Авдукић.

ЉУБИЋ: Митровић 5.5, Радаковић 5,5, Б. Жижак 5,5, Јагодић 5,5 (од 46. минута Милановић 5,5), А. Жижак 6 (од 58. минута Јевтић 5,5), Југовић 6, Субић 5,5 (од 58. минута Митровић 5,5), Граховац 5,5 (од 58. минута Тодорић 5,5), Јаворац 5,5, Боснић 5,5 (од 46. минута Мишић 5,5), Бобић 6. Тренер: Милан Станивуковић.

***.

РУДАР ПРИЈЕДОР    1 (1)

РАДНИК            1 (1)

Стријелци: 1:0 Д. Билбија у 12, 1:1 Јокић у 34. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 300.

Судија: Слађан Дошло (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картони: Васић, Лакић, помоћни тренер Борковић (Радник).

Играч утакмице: Милош Јокић (Радник) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Орландо 6,5, Кервос 6,5, Пекија 6,5, Ковачевић 6,5, Радаковић 6,5, Д. Билбија 7, Демоњић 6,5 (од 76. минута Н. Мармат -), Којић 6,5, Каменчић 6,5 (од 51. минута Мршић 6,5), Марић 6,5, Д. Мармат 6,5 (од 51. минута Микић). Тренер: Зоран Бујић.

РАДНИК: Лакић 6,5, Малетић 6,5 (од 74. минута Лошић -), Јокић 7, Паранос 7, Дошло 6,5, Васић 6,5, Срећковић 6,5, Новак 6,5 (од 46. минута Гаврић 6,5), Живковић 6,5 (од 80. минута Ковачевић -), Рашевић 6,5, Буразор 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

***

СЛАВИЈА 1 (0)

ДРИНА (З)          0 (0)

Стријелци: 1:0 Асентић у 53. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 200.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Беширевић (Славија), Алић (Дрина, Зворник).

Играч утакмице: Лука Асентић (Славија) 7.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Дабић 6,5 (од 76. минута Богучанин -), Ђерић 6,5, Беширевић 6,5, Стојановић 6,5, Авдаловић 6,5 (од 83. минута Бјелош -), Мандић 6,5, Асентић 7 (од 70. минута Мишовић -), Ерић 6,5 (од 76. минута Каљић -), Томић 6,5, Пушара 6,5. Тренер: Бојан Регоје.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6,5, Ерић 6, Ћулум 6, Мазић 6, Алић 6 (од 70. минута Марић -), Сушић 6 (од 64. минута Марковић -), Васић 6, Милошевић 6 (од 56. минута Беатовић 6), Тврдишић 6,5, Благојевић 6 (од 56. минута Шарчевић 6), Станишић 6. Тренер: Миодраг Јевтић.

***

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

КРУПА               7 (4)

Стријелци: 0:1 Мрзић у 4, 0:2 Баутиста у 7, 0:3 Крнета у 29, 0:4 Мрзић у 38, 0:5 Нухановић у 82, 0:6 Нишизаки (аутогол) у 83, 0:7 Крнета у 88. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Омерхоџић, Костадиновић, Нинковић (Алфа Модрича), Ђуричин, Ристановић (Крупа).

Црвени картон: Махир Омерхоџић (Алфа Модрича) у 22. минуту.

Играч утакмице: Срђан Мрзић (Крупа) 8,5.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 5, Омерхоџић 5, Пљеваљчић 5, Лимић 5 (од 83. минута Радић -), Ализадех 5 (од 31. минута Нишизаки 5), Куљанин 5, Костадиновић 5 (од 71. минута Илиас -), Мишић 5 (од 71. минута Сајар -), Нинковић 5, Симић 5, Халиловић 5 (од 83. минута Јанковић -). Тренер: Митар Лукић.

КРУПА: Дамјановић -, Реџић 7,5 (од 81. минута Н. Бабић -), Ђуричин 7,5 (од 60. минута Петровић -), Перовић 7,5 (од 60. минута Нухановић 7,5), Л. Бабић 7,5, Ђекић 7,5 (од 46. минута Никодиновић -), Митровић 7.5, Мрзић 8,5 (од 46. минута Хаџић 7,5), Крнета 8,5, Баутиста 8, Ристановић 7,5. Тренер: Владимир Илић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   2 (1)

ТЕКСТИЛАЦ             0 (0)

Стријелци:  1:0 Божић у 44, 2:0 Андрић у 90. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 150.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Митрашиновић, Савић (Подриње, Јања), Ђуричић, Кушљић (Текстилац).

Играч утакмице: Стефан Божић (Подриње, Јања) 7,5.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА):  Шито 7, Рачановић 6,5 (од 58. минута Максимовић 6,5), Андрић 7,5, Брадарић 7, Јахић 7 (од 71. минута Рагиповић -), Митрашиновић 6,5 (од 58. минута Савић 6,5), Божић 7,5, Алић 7 (од 83. минута Јашић -), Пантић 7, Перић 7, Марковић 7. Тренер: Илија Симић.

ТЕКСТИЛАЦ:  Симић 6, Пешевић 6, Ђекић 6 (од 35. минута Ћорић 6), Јоловић 6, Којић 6, Хасикић 6 (од 62. минута Ђуричић -), Прљета 6, Дуспара 6 (од 62. минута Миљановић -), Башић 6, Радић 6, Зељковић 6 (од 62. минута Кушљић -). Тренер: Дејан Плиснић.

6 голова: Мрзић (Крупа)

4 гола: Божић, Подриње, Јања), Кесић (Слобода, НГ), Марковић (Лакташи), Н. Мојовић (Сутјеска), Перовић (Крупа),

3 гола: Асентић (Славија), Дошло (Радник), Јанковић (Жељезничар Спорт тим), Нухановић (Крупа), Ристић (Подриње, Јања), Шкорић (Лакташи), А. Жижак (Љубић)...