Тренер Крупе већ архивирао Фамос; “Мотористи” добра увертира за Борац

БАЊАЛУКА - Шеф стручног штаба Крупе Владимир Илић нагласио је да је задовољан још једном побједом у шампионату Републике Српске, али да нема пуно времена за славље и одмор, јер су већ окренути наредним обавезама.

Чета из кањона Тијесно је у 13. колу Прве лиге савладала у Источној Илиџи Фамос са 1:0 поготком Огњена Ђуричина у 52. минуту, а већ сутра од 14 часова на свом терену од 14 часова у шеснаестини финала Купа БиХ у градском дербију дочекује Борац.

- Остварили смо још једну побједу и направили још један корак ка јесењој титули. Били смо далеко доминантнији на терену, имали смо далеко већи број прилика од домаћина и заслужено смо дошли до тријумфа - нагласио је Илић.

У врло коректној утакмици главни арбитар Војислав Вуковић из Брчког подијелио је чак 11 жутих и 11 црвених картон.

- Играло се по веома тврдом терену, домаћи фудбалери били су силно мотивисани да дођу до позитивног резултата и сви картони су мање-више оправдано досуђени.

Колико се играло жестоко говори и податак да су чак тројица наших фудбалера морали раније да напусте терен због повреде. То су Александар Петровић, Слободан Ђекић и Милош Перовић - наставио је Илић.

Осим што је циљ челних људи Крупе да буду јесењи шампиони, у овом клубу желе да што даље догурају и у куп такмичењима.

- Нисмо баш жељели Борац као ривала у шеснаестини финала Купа БиХ, али шта је, ту је. Морамо брзо да се пребацимо, јер овај сутрашњи окршај за нас је од велике важности. Иако у Борцу имају високе амбиције и у Премијер лиги и у Купу сигурно је да се нећемо тако лако предати и да ћемо дати све од себе да се пласирамо у наредну рунду такмичења - додао је Илић.

8 голова: Дошло (Радник),

7 голова: Алић, Кесић (Слобода, НГ), Н. Мојовић (Сутјеска)...

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   0 (0)

СЛОБОДА (НГ) 6 (1)

Стријелци: 0:1 Кесић из пенала у 38, 0:2 Салетовић у 68, 0:3 Крепалди у 71, 0:4 Самарџић у 73, 0:5 Алић у 79, 0:6 Алић у 83. минуту.

Стадион: ”Предграђе” у Бањалуци.

Гледалаца: 100.

Судија: Драган Тодић (Добој) 5.

Жути картони: Јевић, Сладојевић, Блануша, Ђогић, помоћни тренер Дурић, Керезовић, Тамиџија (Жељезничар Спорт тим).

Црвени картон: Алекса Ступар (Жељезничар Спорт тим) у 35. минуту. Помоћни тренер Жељко Дурић (Жељезничар Спорт тим) у 43. минуту. Милан Јевић (Жељезничар Спорт тим) у 60. минуту, Ђорђе Марковић (Жељезничарт Спорт тим) у 90. минуту.

Играч утакмице: Ади Алић (Слобода, Нови Град) 8.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ:  Ступар 5, Сладојевић 5, Блануша 5, Ђогић 5, Шупут 5 (од 81. минута Марковић -), Перт 5, Јовандић 5 (од 46. минута Бајић 5), Ивић 5 (од 73. минута Јагодић -), Гајић 5 (од 37. минута Тамиџија 5), Јевић 5, Керезовић 5. Тренер: Асмир Авдукић.

Слобода (НОВИ ГРАД):  Чалаковић -, Вејновић 7 (од 75. минута Радишић -), Додиг 7, Абрего 7, Самарџић 7,5, Алић 8, Крепалди 7,5, Рачић 7, Кесић 7,5, Салетовић (од 78. минута Тиро -), Смајић 7. Тренер: Бранко Жујић.

***

ФАМОС    0 (0)

КРУПА      1 (0)

Стријелац: 0:1 Ђуричин у 52. минуту.

Стадион: “Бранислав Лубура - Бране” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 350.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6.

Жути картони: Перовић, Дрињак (тренер), Блажић, Лаловић, Кокот, Тешановић (Фамос), Н. Бабић, Нухановић, Митровић, Ђекић, Дамјановић.

Црвени картон: Марко Тешановић (Фамос) у 90+4. минуту.

Играч утакмице: Огњен Ђуричин (Крупа) 7.

ФАМОС: М. Терзић 6,5, Дракул 6, Шкрба 6,5, Мичић 6, Отовић 6 (од 62. минута Минић -), Вранешић 6 (од 54. минута Кокот 6), Радовић 6 (од 74. минута Фргања -), Перовић 6 (од 74. минута У. Ковачевић -), Тешановић 6,5, Блажић 6,5, Лаловић 6 (од 74. минута Демировић -). Тренер: Владимир Дрињак.

КРУПА: Дамјановић 6,5, Реџић 6,5 (од 90+3. минута Раковић -), Ђуричин 7 (од 90+3. минута Ристановић -), Перовић 7 (од 70. минута Нухановић -), Л. Бабић 6,5, Ђекић 6,5, Челар 6,5 (од 81. минута Крнета -), Н. Бабић 6,5, Митровић 6,5, Лељи 7, Петровић 6,5 (од 81. минута Бубић -). Тренер: Владимир Илић.

***

ЉУБИЋ   2 (2)

ОМАРСКА         0 (0)

Стријелци: 1:0 Б. Жижак у 4, 2:0 Боснић у 32. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 150.

Судија: Велимир Дринић (Модрича) 6,5,

Жути картони: Субић, Видовић (Љубић), Стојнић, Гаврановић, Лајић, Бановић, Крецељ, Панић, (Омарска).

Играч утакмице: Андреј Боснић (Љубић) 7.

ЉУБИЋ: Митровић 6,5, Радаковић 6,5, Б. Жижак 7, Јагодић 6,5, Џомбић 6,5, Милановић 6,5 (од 84. минута Југовић -), А. Жижак 6,5 (од 90. минута Ћетојевић -), Субић 6,5 (од 69. минута Чудић -), Боснић 7 (од 90. минута Мишић -), Видовић 6,5, Бобић 6,5. Тренер: Милан Станивуковић.

ОМАРСКА: Јокић 6, Б. Романић 6 (од 46. минута Ратковић 6), Растока 6 (од 68. минута Здјелар -), Да. Романић 6, Граховац 6, Стојнић 6 (од 77. минута Јовичић -), Гаврановић 6 (од 68. минута Крецељ -), Јаћимовић 6, Бановић 6, Лајић 6, Шунић 6 (од 46. минута Панић 6). Тренер: Златко Јелисавац.

***

ТЕКСТИЛАЦ    1 (0)

СЛАВИЈА 1 (0)

Стријелци: 0:1 Бјелош у 71, 1:1 Којић у 85. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 250.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Обрадов, тренер Короман, помоћни тренер Пијетловић (Текстилац), Мандић (Славија).

Играч утакмице: Никола Бјелош (Славија) 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6,5, Ћорић 6,5 (од 70. минута Кушљић -), Јоловић 6,5, Којић 7, Хасикић 6,5 (од 53. минута Башић 6,5), Дуспара 6,5 (од 70. минута Вујић -), Ћалић 6,5, Радић 6,5, Обрадов 6,5, Зељковић 6,5, Игњић 6,5 (од 53. минута Рељић 6,5). Тренер: Огњен Короман.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Дабић 6,5 (од 75. минута Асентић -), Ђерић 6,5, Беширевић 6,5, Поповић 7, Арбиња 6,5 (од 90+1. минута Богучанин -), Авдаловић (од 81. минута Мишовић -), Каљић 6,5, Мандић 6,5, Ерић 6,5, Томић 6,5 (од 46. минута Бјелош 7). Тренер: Бојан Регоје.

***

СУТЈЕСКА        3 (2)

ЛАКТАШИ        1 (0)

Стријелци: 1:0 Пљеваљчић у 21, 2:0 Дачевић у 34, 2:1 Атељевић (аутогол) у 52, 3:1 Амиџић (аутогол) у 69. минуту.

Стадион: Градски у Фочи.

Гледалаца: 200.

Судија: Стефан Ђукић (Угљевик) 6,5,

Жути картони: Секулић, Атељевић, Даниловић, О. Мојовић  (Сутјеска), Амиџић, Милић (Лакташи).

Играч утакмице: Огњен Пљеваљчић (Сутјеска) 7,5.

СУТЈЕСКА: Пајевић 7, Ристановић 7, Дачевић 7,5 (од 76. минута Бонић -), Секулић 7 (од 85. минута Гаговић -), Милутиновић 7, Михајловић 7, Пљеваљчић 7,5, Даниловић 7, Атељевић 6,5, Ристовић 7 (од 46. минута Рашевић 7), О. Мојовић 7 (од 90+3. минута Владичић -). Тренер: Миљан Радановић.

ЛАКТАШИ: Вуковић - (од 25. минута Тадић -), Милић 6, Амиџић 5,5, Милојевић 6 (од 64. минута Зеленика -), Марковић 6, Шкорић 6 (од 64. минута Петковић -), Комљеновић 6,5, Босанчић 6 (од 76. минута Арежина -), Рунић 6 (од 76. минута Радетић -), Дојчиновић 6,5 Вуковић 6. Тренер: Миљан Бајић.

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    2 (2)

ПОДРИЊЕ (Ј)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Микић у 4, 2:0 Ковачевић у 45. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 350.

Судије: Данко Бутулија (Требиње) 6,5.

Жути картон: Перковић (Подриње, Јања)

Играч утакмице: Филип Микић  (Рудар Приједор) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Ћехић 6,5, Сервос 6,5, Алибеговић 6,5, Пекија 7, Ковачевић 7, Д. Билбија 6,5 (од 85. минута М. Билбија -),  Пауло 6,5 (од 85. минута Н, Мармат -), Којић 6,5, Микић 7 (од 56. минута Мршић -), Марић 6,5 (од 46. минута Демоњић 6,5), Д. Мармат 6,5 (од 72. минута Кеита -). Тренер: Срђан Марјановић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 6, Андрић 6, Брадарић 6 (од 79. минута Томић -), Митрашиновић 6 (од 69. минута Јашић -), Божић 6, Алић 6 (од 46. минута Рачановић -), Ристић 6, Пантић 6 (од 46. минута Марковић 6), Перковић 6, Перић 6, Рагиповић 6 (од 32. минута Јахић 6): Тренер: Миле Лазаревић.

***

ДРИНА (З)                   2 (1)

АЛФА МОДРИЧА      1 (0)

Стријелци: 1:0 Милошевић у 16, 1:1 Да Силва у 74, 2:1 Благојевић у 78. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Судија: Милан Кукрика (Требиње) 6,5.

Жути картони:  Ализадех (Алфа Модрича)

Играч утакмице: Филип Благојевић (Дрина, Зворник) 7.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6,5, Кнежевић 6,5, Ерић 6,5, Мазић 7, Сушић 6,5 (од 71. минута Алић -), Васић 7, Милошевић 6,5, Марковић 6,5 (од 63. минута Благојевић 7), Ћулум 7, Станишић 6,5, Шарчевић 6,5 (од 83. минута Марић). Тренер: Миодраг Јевтић.

АЛФА МОДРИЧА: Ђурић 6,5, Омерхоџић 6,5, Пљеваљчић 6,5, Де Карваљо - (од 26. минута Симић 6,5), Куљанин 6,5, Илић 6,5 (од 69. минута Нишизаки -), Јанковић 6,5 (од 61. минута Ализадех -), Лимић 6,5, Живковић 6,5 (од 69. минута Салкановић -), Никић 6,5 (од 61. минута Сајар -), Да Силва 7. Тренер: Бојан Магазин.