Тренер Крупе презадовољан послије тријумфа над Сутјеском: Гол гостију био додатни мотив

БАЊАЛУКА - Фудбалери Крупе “петицом” су апсолвирали још један дерби и послије 12. кола прволигашког каравана задржали су пет бодова предности у односу на најближег ривала Слободу из Новог Града.

Изабраници Владимира Илића, можда и лакше него што се очекивало, савладали су Сутјеску из Фоче са 5:1 и још једном показали да су и ове сезоне кандидат број један за освајање шампионске титуле. Посао домаћину олакшао је Срђан Мрзић, који је са два гола у 14. и 18. минуту најавио још једну побједу, а то је истакао и млади стручњак на клупи екипе из кањона Тијесно.

- Када у раној фази утакмице постигнеш погодак, а потом и други, много је лакше играти. Међутим, нисмо добро реаговали код примљеног поготка у финишу првог дијела и то је могло скупо да нас кошта. Али, изгледа да је то био додатни мотив мојим фудбалерима да на старту другог полувремена још жешће крену ка голу гостију и веома брзо са три нова гола стигну до убједљивог тријумфа - нагласио је Илић.

Оно што га посебно радује је чињеница да је ростер његове екипе из утакмице у утакмице све шири.

- У екипи је био Душан Челар, над којим је направљен пенал, Огњен Ђуричин, који је ушао на почетку другог дијела, постигао је гол, а Огњен Крнета, који је на терену био од 61. минута, два пута се уписао у стријелце. То је сигурно охрабрујућа чињеница пред финиш јесењег дијела сезоне, у којем ће практично стално бити у ритму сриједа-субота - наставио је Илић.

До краја првог дијела сезоне остало је још пет кола, а ту су и обавезе у Купу Републике Српске, али и у Купу БиХ.

- У преосталих пет мечева, осим дербија са Радником, играмо са екипама које нису у самом врху, али без обзира на то, неће нам бити лако, поготово на гостујућим теренима. Ту првенствено мислим због терена који су све тежи за играње, а ми смо научили на наш, гдје је вјештачка подлога. Међутим, жеља нам је да у овим мечевима освојимо максималних 15 бодова. Имамо велике амбиције и у Купу Српске, гдје бранимо пехар, као и у Купу БиХ, гдје желимо што даље да догурамо - додао је Илић.

СУТЈЕСКА        1 (1)

Стријелци: 1:0 Мрзић у 14, 2:0 Мрзић из пенала у 18, 2:1 Секулић у 45, 3:1 Ђуричин у 50, 4:1 Крнета у 61, 5:1 Крнета 71. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 200.

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 7.

Жути картони: Мрзић, Рудан (Крупа), Ристановић, Обреновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Срђан Мрзић (Крупа) 8.

КРУПА: Дамјановић 7, Бубић 7, Реџић 7 (од 73. минута Н. Бабић -), Л. Бабић 7, Ђекић 7 (од 46. минута Перовић 7), Челар 7 (од 61. минута Крнета 8), Митровић 7, Мрзић 8, Нухановић 7 (од 68. минута Никодиновић -), Петровић 7 (од 46. минута Ђуричин 7,5), Ристановић 7. Тренер: Владимир Илић.

СУТЈЕСКА: Пајевић 5,5, Ристановић 5,5 (од 85. минута Владичић -), Секулић 6,5, Милутиновић 5,5, Михајловић 5,5, Обреновић 5,5 (од 55. минута Бонић 5,5), Пљеваљчић 5,5, Даниловић 5,5, Дачевић 5,5 (од 80. минута Ивановић -), Атељевић 5,5, Ристовић 5,5 (од 55. минута Рашевић 5,5). Тренер: Миљан Радановић.

***

ОМАРСКА 1 (0)

РАДНИК 1 (1)

Стријелци: 0:1 Дошло у 41, 1:1 Анђић у 71. минуту.

Стадионе: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 500.

Судија: Милан Симић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Панић, Граховац, Шунић, Лајић (Омарска), Гаврић, Дошло (Радник).

Играч утакмице: Драган Дошло (Радник) 7.

ОМАРСКА: Јокић 6, Б. Романић 6, Д. Романић 6 (од 59. минута Гаврановић 5,5), Панић 6 (од 81. минута Крецељ -), Граховац 6,5, Анђић 7, Стојнић 6,5, Јаћимовић 6,5, Бановић 6,5, Лајић 6,5, Шунић 6 (од 90+4 минута Јовичић -). Тренер: Златко Јелисавац.

РАДНИК: Лакић 6, Малетић 6 (од 82. минута Оџаклић -), Живковић 6, Јокић 6, Дошло 7, Васић 6,5, Срећковић 5,5, Максимовић 6 (од 67. минута Ковачевић -), Касаловић 6,5, Буразор 6,5, Гаврић 6 (од 88. минута Манојловић -). Тренер: Велибор Ђурић.

***

ЛАКТАШИ        2 (1)

ТЕКСТИЛАЦ    0 (0)

Стријелци: 1:0 Марковић у 18, 1:1 Прљета у 62, 2:1 Марковић из пенала у 81. минуту.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 150.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Милић, Амиџић, Бабић, Стаменковић (Лакташи), Прљета, Обрадов, Миљановић (Текстилац).

Играч утакмице: Бојан Марковић (Лакташи) 8.

ЛАКТАШИ: Ђ. Вуковић 6,5, Милић 7, Амиџић 7, Зеленика 6,5 (од 63. минута Бабић -), Милојевић 6,5 (од 66. минута Д. Вуковић -), Марковић 8 (од 89. минута Стаменковић -), Шкорић 6,5 (од 66. минута Петковић -), Комљеновић 7, Босанчић 7, Рунић 6,5 (од 46. минута Келеман 6,5), Дојчиновић 7. Тренер: Миљан Бајић.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 6,5, Марић 6,5 (од 74. минута Зељковић -), Јоловић 6,5, Којић 6,5, Прљета 7, Дуспара 6 (од 46. минута Башић 6,5), Ћалић 6,5, Миљановић 6,5, Кушљић 6,5, Радић 6 (од 46. минута Хасикић 6,5), Обрадов 6,5. Тренер: Огњен Короман.

***

КОЗАРА    1 (1)

ФАМОС    0 (0)

Стријелац: 1:0 Глишић из пенала у 21. минуту.

Стадион: “Велимир Стојнић” у Градишци.

Судија: Дејан Лазић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Поповић, Пепић, Вељкић (Козара).

Играч утакмице: Дејан Глишић (Козара) 7,5.

КОЗАРА: Модић 7, Вељкић 7, Малбашић 7, Глишић 7,5, Јандрић 7, Деспотовић 7, Шикањић 7 (од 90. минута Матић -), Поповић 6,5 (од 46. минута Благојевић 6,5), Максимовић 6,5 (од 83. минута Комленић -), Раца 7 (од 90. Торлаковић -), Пепић 7. Тренер: Саша Крупљанин.

ФАМОС: Рончевић 6,5, Шкрба 6,5, Јоловић 6,5, Бјелош 6 (од 61. минута Суџум -), Отовић 6,5, Вранешић 6 (од 87. минута Ковачевић -), Радовић 6 (од 83. минута Дракул -), Перовић 6, Демировић 6 (од 46. минута Војиновић 6), Минић 6 (од 87. минута Видаковић -), Кокот 6. Тренер: Владимир Дрињак.

***

ПОДРИЊЕ                  2 (1)

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ   0 (0)

Стријелци: 1:0 Ристић у 44, 2:0 Андрић у 84. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Гледалаца: 300.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: Јахић, Савић (Подриње, Ј), Ђогић, Сладојевић, Калабић, Шупут 80 (Жељезничар СТ).

Играч утакмице: Душан Ристић (Подриње, Ј) 7,5.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 7, Брадарић 7, Јахић 7 (од 71. минута Андрић -), Митрашиновић 7, Божић 7, Алић 7, Ристић 7,5 (од 89. минута Пантић -), Перковић 7, Савић 7 (од 66. минута Рачановић -), Перић 7, Рагиповић 7. Тренер: Миле Лазаревић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6, Сладојевић 6 (од 89. минута Јагодић -), Ђогић 6, Шупут 6, Перт 6, Јовандић 6, Ивић 6, Калабић 6, Коста 6 (од 46. минута Гајић 6), Јевић 6, Керезовић 6. Тренер: Асмир Авдукић.

***

СЛОБОДА (НГ) 3 (2)

ДРИНА (З)                   0 (0)

Стријелци: 1:0 Смајић у 19, 2:0 Алић у 45, 3:0 Кесић из пенала у 87. минуту.

Стадион: “Млакве” у Новом Граду.

Судија: Марко Максимовић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Чалаковић (Слобода, НГ), Благојевић, Кнежевић (Дрина, З).

Играч утакмице: Мујо Смајић (Слобода, НГ) 7,5.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Чалаковић -, Вејновић 7, Абрего 7, Самарџић 7, Алић 7,5, Крепалди 7, Тиро 7, Кесић 7,5, Фонтемаки 7, Салетовић 7, Смајић 7,5. Тренер: Дарко Војводић.

ДРИНА (ЗВОРНИК): Ружић 6, Кнежевић 5,5 (од 89. минута Томић -), Ерић 6, Ћулум 6, Хидић 6, Алић 5,5 (од 75. минута Риђошић -), Сушић 6, Марковић 5,5 (од 61. минута Хајдуковић -), Тврдишић 5,5 (од 89. минута Гаврић -), Благојевић 5,5 (од 61. минута Марић -), Беатовић 6. Тренер: Миодраг Јевтић.

***

АЛФА МОДРИЧА      3 (1)

ЉУБИЋ              0 (0)

Стријелци: 1:0 Омерхоџић у 18, 2:0 Куљанин у 54, 3:0 Да Силва у 60. минуту.

Стадион: “Др Милан Јелић” у Модричи.

Гледалаца: 80.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Омерхоџић, Нинковић, Куљанин, Никић, Живковић (Алфа Модрича), А. Жижак, Ћетојевић, Бобић, Б. Жижак (Љубић).

Играч утакмице: Махир Омерхоџић (Модрича) 7,5.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 7, Омерхоџић 7,5, Пљеваљчић 7, Де Карваљо 7, Куљанин 7,5 (од 82. минута Радић -), Костадиновић 7 (од 90. минута Јанковић -), Нинковић 7, Лимић 7, Живковић 7 (од 87. минута Ализадех -), Никић 7, Да Силва 7,5 (од 90. минута Илић -). Тренер: Бојан Магазин.

ЉУБИЋ: Н. Митровић 5,5, Радаковић 5,5 (од 64. минута Ћетојевић -), Б. Жижак 5,5, Милановић 5,5 (од 85. минута Тодорић -), А. Жижак 5,5, Југовић 5,5 (од 59. минута Мишић 5,5), Граховац 5,5, Боснић 5,5, Чудић  5,5 (од 85. минута М. Митровић -), Видовић 5,5 (од 85. минута Лукић -), Бобић 5,5. Тренер: Милан Станивуковић.

***

СЛАВИЈА          5 (1)

СЛОБОДА (МГ)         0 (0)

Стријелци: 1:0 Арбиња у 32, 2:0 Ерић у 48, 3:0 Арбиња у 75, 4:0 Бјелош у 86, 5:0 Богучанин 90. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 350.

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 6,5.

Жути картони: Ерић, Богучанин (Славија), Живковић, Митрић (Слобода, МГ).

Играч утакмице: Стефан Арбиња (Славија) 8.

СЛАВИЈА: Неџибовић -, Дабић 7 (од 83. минута Богучанин -), Ђерић 7, Беширевић 7, Поповић 7, Арбиња 8 (од 76. минута Асентић -), Авдаловић 7 (од 83. минута Мишовић -), Каљић 7, Мандић 7, Ерић 7,5 (од 88. минута Вучинић -), Томић 7 (од 46. минута Бјелош 7,5). Тренер: Бојан Регоје.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД): Зељковић 5, Домузин 5 (од 84.  минута Хамзић -), Зекановић 5, Ђукановић 5, Митрић 5, Копривица 5 (од 46. минута Ерић 5), Живковић 5, Гускић 5, Гаврић 5 (од 62. минута Солдат -), Максимовић 5 (од 81. минута Вучковић -), Анђелић 5 (од 62. минута Пушић -). Тренер: Дарко Малетић.

***

ЗВИЈЕЗДА 09              2 (1)

РУДАР ПРИЈЕДОР    2 (1)

Стријелци: 0:1 Да Силва у 36, 1:1 Блажевић у 43, 2:1 Милошевић у 49, 2:2 Сервос у 69. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 130.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5

Жути картони: Мршић, Сервос, Да Силва, Ковачевић, Каменчић (Рудар Приједор).
Играч утакмице: Жоан Моро Сервос (Рудар Приједор) 7.

ЗВИЈЕЗДА 09: Кнежевић 6,5, Јанковић 6,5, Јањић 6,5, Ресић 6,5 (од 80. минута Мујагић -), Матић 6,5 (од 74. минута Стјепановић -), Блажевић 7 (од 64. минута Апосту -), Дујковић 6,5, Милошевић 7, Живановић 6,5 (од 80. минута Бокић -), Зоћевић 6,5, Тешић 6,5 (од 74. минута Карваљо Сантос). Тренер: Срђан Шушић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Ћехић 7, Мршић 6,5 (од 64. минута Каменчић -), Сервос 7,5, Алибеговић 6,5, Пекија 7, Ковачевић 6,5, Радаковић 6,5, Д. Билбија 7, Да Силва 7,5 (од 90. минута М. Билбија -), Марић 7 (од 85. минута Делић -), Д. Мармат 6,5. Тренер: Срђан Марјановић.