Свесрпски куп за рукометашице: Анђушић донијела трофеј Јагодини

М.З.

Голом Милице Анђушић на неких седам секунди прије краја рукометашице Јагодине побиједили су Борац 27:26 и по други пут освојиле Свесрпски куп.

Била је ово сјајна и неизвјесна утакмица у којој су оба тима имали добре периоде игре. Јагодинке су повеле 2:0 и 3:1, да би у 7.минуту било 4:3 за Борац. Водиле су Бањалучанке у неколико наврата са два гола разлике, али се на одмор отишло са 12:12.

У наставку су боље почеле играчице тренера Драгана Маркова које су имале и плус три (17:14,19:16,20:17). Онда су "гас" додале играчице из Бањалуке и у 47.минуту било је 20:20. До краја се играло гол за гол, да би у посљедњим тренуцима већ споменута Анђушић погодила за велико славље, 27:26.

У побједничком тиму голман Марија Симић имала је 14 одбрана, а осам голова дала је Срна Сукур. На другој страни Дарјана Вуклиш имала је 15 одбрана, док је Хелена Ћурић меч окончала са девет погодака.