Стакорина у дербију 10. кола Друге лиге, група исток савладала Гласинац 1936

БАЊАЛУКА - Фудбалери Стакорине су у дербију 10. кола Друге лиге, група исток савладали тешком муком Гласинац 1936 и сада заузимају четврту позицију на табели.

Чајничани су већ у 10. минуту поготком Петра Миловића дошли до предности. Међутим, Синиша Шкобо је у 86. минуту донио толико жељено изједначење Сокочанима. Гол одлуке постигао је Миливоје Мрдак у првом минуту судијске надокнаде са бијеле тачке. Претходно је главни арбитар Немања Јовичић досудио пенал због играња руком, уз протесте гостију, те је подијелио и четири жута картона у том тренутку. Гости са Сокоца су по завршетку меча упутили ­низ критика на суђење, али и чињеницу да је камера престала са радом минут прије него што је судија показао на пенал за домаће.

Вележ је угостио Романију и славио са 3:1. Настављена је тиме серија Невесињаца на домаћем терену, имају свих шест побједа ове сезоне, док Романија и даље тешко игра на гостовањима. Вележ је повео у 16. минуту голом Срђана Драшковића, а вођство је удуплао Дарко Реповић у 31. минути. Када је Горан Продановић погодио у 55. минути било је јасно да побједа остаје у Невесињу, па ни гол у сљедећем минуту Богдана Симанића то није промијенио. Овом побједом, Вележ се изједначио на врху табеле са Јединством из Бродца, с тим да имају утакмицу више.

Послије три кола без побједе фудбалери Херцеговца забиљежили су пети тријумф на свом терену, а овога пута савладали су Илићку 01 са 4:0. Гости из Брчког у Билећу су стигли са само 13 играча, од којих су двојица била старија од 21 године.

Лидер групе запад Борац из Козарске Дубице поражен је на гостовању у Теслићу са 0:1. Домаћи Пролетер је на стадиону “Радолинка” до сва три бода дошао поготком Николе Копање у 16. минуту. Фудбалери БСК-а све су ближе врху табеле. Популарни “романтичари” савладали су на “Чаирама” Полет 1926 из Брода са 2:0 и сада су на трећој позицији са само два бода заостатка за лидером из Козарске Дубице.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Јотановић, Осмић, Видић, Лале (Пролетер, Теслић), Јаћимовић, М. Ковачевић, И. Ковачевић, тренер Дрвеница, Јанковић (Борац, Козарска Дубица).

Црвени картон: Стефан Мисимовић (Борац, Козарска Дубица) у 31. минуту.

Играч утакмице: Никола Копања (Пролетер, Теслић) 7,5.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 7, Лале 7, Јотановић 7, Копања 7,5 (од 89. минута Алексић -), Пејичић 7, Поповић 7, Стојановић 7, Вукмировић 7 (од 73. минута Јовановић -), Гамарти 7 (од 69. минута Видић -), Махмутовић 7, Осмић 7. Тренер: Далибор Игњић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Мисимовић 5, Бунић 6, М. Ковачевић 6, С. Валенсија 6, Благојевић 6 (од 32. минута Ј. Валенсија), Томаш 6 (од 75. минута Хинестроза -), Јаћимовић 6, Гаврић 6 (од 59. минута Пекић 6), Зец 6, Јанковић 6, Пралица 6. Тренер: Раде Дрвеница.

***

БСК           2 (1)

ПОЛЕТ 1926      0 (0)

Стријелци: 1:0 Штековић у 37, 2:0 Трнинић у 66. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Гледалаца: 80.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Грачанин (БСК), С. Грозданић, Милошевић, П. Бардак (Полет 1926).

Играч утакмице: Мирослав Штековић (БСК) 7,5.

БСК: Гојић 7, Штековић 7,5, Милосављевић 7 (од 87. минута Сенић -), Јовић 7, Трнинић 7,5, Дојчиновић 7, Стојичић 7 (од 78. минута Дојчиновић -), Триван 7 (од 87. минута Врућинић -), Грачанин 7, Драгољић 7 (од 72. минута Чекић -), Росић 7 (од 72. минута Лемић -). Тренер: Жељко Врањеш.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 6, Петрић 6, Грозданић 6, С. Грозданић 6, Глигић 6, Маринковић 6, Лекић 6, Милошевић 6, Миличић 6 (од 46. минута Вукман 6), П. Бардак 6, Миловац 6. Тренер: Мирун Јокановић.

***

СЛОГА (С)                  1 (0)

ЈЕДИНСТВО (Ж)       1 (1)

Стријелци: 0:1 Ђ. Нишић у 21, 1:1 Лолић из пенала у 52. минуту.

Стадион: Градски у Српцу.

Гледалаца: 50.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: И. Њежић, Г. Зеленац, Шервел (Слога), Хамзић (Јединство).

Играч утакмице: Деан Вуковић (Јединство, Жеравица).

СЛОГА (СРБАЦ): Смиљанић 6,5, Зукановић 6,5 (од 89. минута Н. Вајукић -), Шервел 6,5, Цвијетић 6 (од 46. минута Карамехић 6), Лолић 7, И. Њежић 6,5, Р. Зеленац 6 (од 74. минута Ђукановић -), Ремић 6,5, Ђурђић 6,5, Г. Зеленац 6,5, Кондић 6,5. Тренер: Славко Вујић.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 7, Ђогић 6,5, Ђ. Нишић 7, Будимовић 6 (од 80. минута Плавањац -), О. (9) Петровић 6,5, Л. Нишић 6,5, Петковић 6 (од 56. минута Вранић-Будимовић 6), Кнежевић 6,5, Бехара 6,5, Кнежић 6,5, Хамзић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: представник клуба Чичић, Ђукарић (Прогрес), Малиновић (Горица).

Играч утакмице: Милан Баришић (Прогрес) 7,5.

ПРОГРЕС: Марковић 7, Свјетлановић 7, Кутић 7, Ђурановић 6,5 (од 80. минута Вучић -), Гламочић 7, Верић 7, М. Будић - (од 25. минута Алексић 6,5), П. Будић 6,5 (од 80. минута Дукић -), Баришић 7,5 (од 60. минута Никић 6,5), Марјановић 7, Ђукарић 6,5. Тренер: Немања Дамјановић.

ГОРИЦА: Илић 6,5, Халаба 6,5, Митрић 6, Сакан 6,5, Сивоњић 6, Јовић 6 (од 60. минута Шобић 6), Малиновић 6, Јакшић 6 (од 80. минута Пастир -), Богосављевић 6 (од 60. минута Проле 6), Перак 6, Џанан 6 (од 46. минута Пено 6). Тренер: Душко Сакан.

***

ЦРНИ ВРХ         3 (1)

УКРИНА   1 (1)

Стријелци: 1:0 Татић у 15, 1:1 Кулага у 21, 2:1 Грабовац у 84, 3:1 Рогић у 86. минуту.

Стадион: Црног врха у Јаружанима.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Субић, Татић, Рачић, Рогић, Дамјанић (Црни Врх), Стојковић (Укрина).

Играч утакмице: Дејан Татић (Црни Врх) 7,5.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Милаковић 7, Аулић 7, Савичић 7, Дамјанић 7, Субић 7, Вукосављевић 7 (од 70. минута Амиџић -), Грујић 6,5 (од 46. минута Грабовац 7,5), Цвијетић 6,5 (од 88. минута Брдан -), Татић 7,5 (од 75. минута Диљевић -), Гајић 6,5 (од 46. минута Рогић 7). Тренер: Далибор Балабан.

УКРИНА: Нинковић 6, Рајак 6, Којић 6 (од 71. минута Југовић -), Кулага 7, Хаџикадунић 6,5, Стојковић 6,5, Симић 6,5, Босић 6,5, Зеленковић 6,5, Квржић 6 (од 66. минута Радоја -), Вучић 6,5. Тренер: Мирко Липић.

****

ФСА ПРИЈЕДОР        1 (0)

СЛОГА (Т)                   0 (0)

Стријелац: 1:0 Ковачевић у 69. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Судија: Деан Јокић (Теслић) 5.

Жути картони: Голић, Мариновић, Микић, Шкрбић, Пекија, Мршић, Стегић, Рудак (ФСА Приједор), Курузовић (Слога, Трн).

Црвени картони: Борислав Микић (ФСА Приједор у 64. минуту, Мирко Шкрбић (ФСА Приједор) у 78, тренер Ненад Башић (ФСА Приједор) у 90. минуту.

Играч утакмице: Милан Ковачевић (ФСА Приједор) 7,5.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 7, Речевић 7, Рудак 7, Голић 7, Ковачевић 7,5, Мариновић 7 (од 73. минута Пекија -), Микић 5, Мршић 7, Кнежевић 6,5 (од 46. минута Шкрбић 5), Стегић 7, Бабић 7 (од 90. минута Ђенадија -). Тренер: Ненад Башић.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6,5, Грозданић 6 (од 83. минута Савић -), Јаворац 6,5, Станковић 6, Курузовић 6, Јокановић 6, Ивић 6, Бабић 6, Телић 6, Гаћеша 6, Кукић 6. Тренер: Бранислав Симиџија.

***

ДУБРАВЕ 2 (1)

БОРАЦ (Ш)        0 (0)

Стријелци: 1:0 Чехајић у 41, 2:0 Демо у 88. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 70.

Судија: Никола Пећанац (Источни Дрвар) 6,5.

Жути картон: Сањицки (Дубраве).

Играч утакмице: Нихад Чехајић (Дубраве) 7,5.

ДУБРАВЕ: Васић 7, Д. Кисин 7, Сањицки 7, Лукајић 7, Чехајић 7,5, Квргић 7, Демо 7,5 (од 90. минута Пузић -), Поповић 7 (од 87. минута Никић -), Томичић 7, Малбашић 7, Б. Кисин 7. Тренер: Синиша Ђурић.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6, Нишић 6 (од 76. минута Дакић 6), Благојевић 6, Јаћимовић 6, Бијелић 6, Илић 6, Марчета 6, Арсенић 6 (од 63. минута Аџић -), Мићић 6, Мајић 6 (од 70. минута Сјенчић -), Максимовић 6. Тренер: Мирослав Дринић.

***

БРДО                  0 (0)

ЧЕЛИНАЦ         6 (3)

Стријелци: 0:1 Дубравац из пенала у 7, 0:2 Дубравац у 27, 0:3 Бабић у 32, 0:4  Кузмановић у 54, 0:5 Бабић у 59, 0:6 Кнежевић у 84. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Судија: Славиша Јованић (Прњавор) 6,5..

Играч утакмице: Јован Дубравац (Челинац) 8.

БРДО: Видовић 5, Ступар 5 (од 46. минута Кадирић 5), Крнета 5 (од 62. минута Бехлић -), Вујатовић 5, Исаковић 5 (од 46. минута Тркуља 5), Стевић 5, Мијић 5, Куриџа 5 (од 62. минута Дедић -), Војниковић 5 (од 46. минута Миодраговић 5), Бундало 5, Миљевић 5. Тренер: Горан Кецман.

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 7, Рађеновић 7, Ђајић 7, Амиџић 7, Дубравац 8, Кузмановић 7,5, Крминац 7 (од 81. минута Орашанин -), Шиканић 7 (од 78. минута Гаврић -), Бајић 7, Кнежевић 7,5, Бабић 8 (од 75. минута Сувајац -). Тренер: Данијел Пеулић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)        3 (2)

РОМАНИЈА      1 (0)

Стријелци: 1:0 Драшковић у 16, 2:0 Реповић у 31, 3:0 Г. Продановић у 55, 3:1 Симанић у 56. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 200.

Судија: Раденко Јовић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Окука, Зуровац (Вележ, Невесиње), Јокић, тренер Вуксановић, Чворо (Романија).

Играч утакмице: Горан Продановић (Вележ, Невесиње) 7,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 7, Окука  7, Вучетић 7, Петковић 7, Шиљеговић 7, Г. Продановић 7,5, Реповић 7,5, Драшковић  7,5 (од 90. минута Аџић -), Радовић 7, Гутић 7, С. Продановић 7 (од 83. минута Вукосав - ). Тренер: Мијат Мишељић.

РОМАНИЈА: Јокић 6,5, Н. Цицовић 6,5, Короман 6,5, Чворо 6,5, Тробок 6 (од 46. минута Кошарац 6,5), Маљукан 6,5, Симанић  7, Лукић 6,5, Б. Цицовић 6,5, Елек 6,5 (од 76. минута Глуховић -), Благојевић 6,5 (од 85. минута Ступар -). Тренер: Сретко Вуксановић.

***

ГУБЕР                 2 (0)

ПРОЛЕТЕР (Д)  1 (1)

Стријелци: 0.1 Н. Ракић у 21, 1:1 Лазаревић у 70, 2:1 Смајиловић у 82. минуту.

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Судија: Раде Аћимовић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Чирак, Грујичић, Лазаревић (Губер), Н. Ракић (Пролетер, Дворови)

Играч утакмице: Аљо Смајиловић (Губер) 7.

ГУБЕР: Попадић 6,5, Аврамовић 6,5, Петровић 6,5, Максимовић 6,5, Смајиловић 7, Чирак 6,5, Лазаревић 7, Грујичић 6,5, Лемез 6,5, Јашаревић 6,5, Косанић 6,5 (од 71. минута Кандић -). Тренер: Зекеријах Хаџић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 6,5, Секулић 6,5 (од 75. минута Васиљевић -), Буњевац 6,5, (од 84. минута Матијевић -), Мркајић 6, Васић 6, Н. Ракић 7, Арнаутовић 6, С. Ракић 6, Госпавић 6, Јовановић 6, Максимовић 6,5. Тренер: Драган Матић.

***

МЛАДОСТ (Р)   4 (1)

ПОДРИЊЕ (Т)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Павловић у 1, 2:0 Чачић у 59, 3:0 Павловић у 68, 4:0 Михајловић у 89. минуту.

Стадион: СРЦ “9. јануар” у Рогатици.

Судија: Урош Југовић (Пале) 6,5.

Жути картони: Којић (Младост, Рогатица), Г. Аћимовић, Мелезановић, Дафиновић (Подриње, Тршић).

Играч утакмице: Драган Петровић (Младост, Рогатица) 8.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић -, Божовић 7, Нешковић 7, Чачић 7,5, Обрадовић 7, Б. Маријановић 7, Окука 7, Којић 7 (од 66. минута Николић -), В. Маријановић 7 (од 68. минута Михајловић -), Павловић 8 (од 70. минута Перковић -), Нерић 7. Тренер: Драган Јовановић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Лукић 5,5, Танацковић 5,5, Новаковић 5,5, Лазаревић 5,5, Мелезановић 5,5 (од 55. минута Матић 5,5), Г. Аћимовић 5,5, Дафиновић 5,5 (од 82. минута Петровић -), С. Аћимовић 5,5, Д. Аћимовић 5,5 (од 73. минута Јовановић -), Хускић 5,5, М. Аћимовић 5,5. Тренер: Милан Стевановић.

***

СТАКОРИНА             2 (1)

ГЛАСИНАЦ 1936       1 (0)

Стријелци: 1:0 Миловић у 10, 1:1 Шкобо у 86, 2:1 Мрдак из пенала у 90+1. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: Миловић, Шупић (Стакорина), тренер Крешталица, Пајевић, Шкобо, Вуковић (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Петар Миловић (Стакорина) 7.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Јовановић 6,5, Миловић 6,5, Шупић 6,5, Тадић 6,5, Миловић 7, Поповић 6,5, Миловановић 6,5, Симовић 6,5 (од 76. минута В. Марковић -), Нешковић 6,5, Мрдак 7 (од 90+2. минута Б. Марковић -). Тренер: Константин Катана.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, Чортан 6, Пајевић 6,5, Деурић 6,5, Радоња 6 (од 59. минута Вуковић 6), Вељовић 6,5, Шкобо 7, Лиздек 6,5, Ми. Вујичић 6,5, Лончаревић 6,5 (од 82. минута Митровић -), А. Пејановић 6,5. Тренер: Огњен Крешталица.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  4 (2)

ИЛИЋКА 01      0 (0)

Стријелци: 1:0 Јокановић у 25, 2:0 Вујовић из пенала у 41, 3:0 Г.  Милидраговић у 72. минуту, 4:0 Вујовић у 76. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца: 350

Судија: Поповић Младен (Источно Сарајево)

Жути картони: Ђорђић (Херцеговац), Мићановић (Илићка 01).

Играч утакмице: Филип Вујовић (Херцеговац) 8.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић -, Бегенишић 7, Ђорђић 7,5, Андрић 7 (од 74. минута Старовић -), Г. Попадић (од 74. минута Вучковић -), Вујовић 8, Мркаић (од 68.  минута О. Милидраговић -), Јокановић 7 (од 79. минута Јањић -), Илић 7 (од 46. минута Г. Милидраговић 7,5), Салатић 7, Суџум 7. Тренер: Рајко Миленић.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 5,5, Челик 5,5, Ристић 5,5, Хуремовић 5,5, Антуновић 5,5 (од 81. минута Топаловић -), Тодоровић 5,5, Тешић 5,5 (од 68. минута Ђокић -), Зимоњић 5,5, Крстић 5,5, Божић 5,5, Зелен 5,5. Тренер: Радивоје Николић.

***

РУДАР 1925       3 (2)

ВЛАСЕНИЦА   2 (1)

Стријелци: 1:0 Тодоровић у 13, 2:0 Јовић у 21, 2:1 Петровић у 44, 2:2 Зекић у 52, 3:2 Давидовић из пенала у 58. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 35.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Цвијић, Давидовић, резервни играч Ђурић (Рудар 1925), Крсмановић (Власеница).

Играч утакмице: Божидар Јовић (Рудар 1925) 7.

РУДАР 1925: Ђокић 6,5, Бумбић 6,5, Божић 6,5, Јовић 7 (од 87. минута Н. Цвијић -), М. Митровић 6,5 (од 53. минута Стевановић 6,5), Б. Цвијић 6,5 (од 90. минута Д. Митровић -), Давидовић 7, Марковић 6,5, Стевић 6,5 (од 53. минута Томић 6,5), Тодоровић 7, Арсеновић 6,5. Тренер: Горан Љубојевић.

ВЛАСЕНИЦА: Честић 6,5, Јурошевић 6, Крсмановић 6,5 (од 76. минута Лазаревић -), Митровић 6,5, Зерић 7, Петровић 6,5 (од 82. минута Тодоровић -), Мајсторовић 6,5, Ковачевић 6, Богичевић 6, Видовић 6, Тешић 6 (од 64. минута Вуковић -) Тренер: Павле Голијан.

***

БУДУЋНОСТ (П)7 (2)

МЛАДОСТ (Г)   2 (1)

Стријелци: 1:0 Миловановић у 2, 2:0 Јовичић из пенала у 23, 2:1 Ћеранић у 37, 3:1 Крезовић у 58, 4:1 Јовичић у 72, 5:1 Миловановић у 73, 6:1 Крезовић у 75, 7:1 Јовић у 78, 7:2 Шаренац у 82. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Предраг Кићић (Бијељина) 6,5

Жути картони: Слијепчевић, Мрковић (Младост, Гацко)

Играч утакмице: Далибор Крезовић (Будућност, Пилица) 8.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 7, Ивановић 7, Јовичић 8 (од 89. минута  Жугић -), Лукић 7, Пантић 7 (од 79. минута Кулић), Крезовић 8, Лазаревић 7, Јовић 7,5 (од 79. минута Михајловић -), Миловановић 8 (од 86. минута Секанић -), Јосиповић (од 79. минута Диаз -), П. Радић 7. Тренер: Далибор Крезовић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 5 (од 79. минута Матковић -), Мрковић 5, Кандић 5, Слијепчевић 5, Горановић 5,5, Николић 5 (од 86. минута Крстојевић -), Ћеранић 5,5, Пушара 5, Жарковић 5,5, Шаренац 5,5, Тепавчевић 5. Тренер: Веселин Слијепчевић.