Спектакуларно отварање НБА финала, Бостон преокретом изненадио Голден Стејт

Кошаркаши Бостон селтикса савладали су у првом мечу НБА финала екипу Голден Стејта након преокрета, резултатом 120:108.

Спектакуларно, маестрално, јединствено, просто најјаче на свијету.

НБА финале између Голден Стејта и Бостона почело је на најбољи могући начин.

Невјероватан меч одигран је у "Чејс центру" у Сан Франциску, а побједу у првом мечу великог финала НБА лиге односи екипа Бостона, након историјске партије и преокрета.

Голден стејт је боље ушао у меч, пошто Бостон није имао решења за енигму звану Стеф Кари, који је убацио шест тројки и 21 поен у првој четвртини.

Селтикси су ипак успевали да пронађу нападачки ритам који ће одговарати Вориорсима, те су након 12 минута заостајали само четири поена.

У другој четвртини, Бостон је демонстрирао своју најбољу врлину - одбрану, лимитиравши "ратнике" на 22 поена, док су са друге стране постигли 28.

На полувреме се отишло са 54:51 за Голден Стејт, нешто чиме је Бостон могао бити презадовољан, узевши у обзир да су почели много спорије.

Уследила је трећа четвртина, у којој Голден Стејт традиционално игра најбољу кошарку на свијету,преноси РТС.

Домаћин је на крилима Карија, Вигинса и Томпсона, добио трећу деоницу са 38:24 и преузео командујућу предност у износу од 15 поена.

Деловало је као да ће Голден Стејт рутински привести меч крају, пошто су изгледали супериорно и све је функционисало.

Ретко ко да је могао да очекује да ће Бостон доћи до преокрета.

"Келти" се ниједног тренутка нису предавали, упркос чињеници да им је најбољи кошаркаш Џејсон Тејтум шутирао 3/17 из игре.

На крилима сјајног Џејлена Брауна, али и Хорфорда, Вајта и Причарда, Бостон прави нестварну серију 17:0 и стиче 15 поена предности.

Бостон је у последњој четвртини убацио чак 40 поена, а примио само 16.

Потпуно шокирани су били Вориорси, који су уписали први пораз на домаћем терену у овосезонском плеј-офу.

Најефикаснији у редовима побједничке екипе били су Хорфорд са 26 и Браун са 24.

Вајт је са клупе убацио 21, а Смарт је додао 18.

У Голден Стејту је најефикаснији био Кари са 34 поена, 20 је постигао Вигинс, док је Томпсон меч завршио са 15 поена.

Бостон финалну серију отвара са победом, а наредни меч већ је на програму у ноћи између недеље на понедељка од 02.00 часа по средњеевропском времену.