Спектакуларан преокрет и "петарда" Реала на Енфилду

Г.С.

Спектакуларну утакмицу одиграли су вечерас Ливерпул и Реал Мадрид на Енфилду у првом дуелу осмине финала Лиге првака.

Реприза прошлогодишњег финала донијела је чак седам голова и велики преокрет гостију, који су од 2:0 дошли до 2:5!

Кренуло је голом домаћина већ у 4. минути, када је Дарвин Нуњез чудесно забио петом послије такођер сјајног додавања Мохамеда Салаха.

Велику грешку Тибоа Куртое  у 14. минути искористио је Салах и удвостручио предност домаћина.

Међутим, то није поколебало Реал, који се вратио сјајним голом Винисијуса Жуниора у 21. минути.

А онда је исти играч у 36. минути искористио велику грешку Алисона  и поравнао на 2:2.

Само што је почело друго полувријеме, нови шок за домаће. Лука Модрић извео је слободан ударац с лијеве стране, а Едер Милитао главом забио за потпуни преокрет.

Ту се гости нису зауставили, па су у 55. минути преко Карима Бенземе повећали предност на 2:4.

Потпуни нокаут домаћина услиједио је у 67. минути, када је Бензема својим другим голом погодио за 2:5.

Невјероватно звучи, али то је највећи број голова које је Ливерпул примио на свом стадиону у хисторији европских такмичења.

У другој вечерашњој утакмици Наполи је као госто славио против Ајнтрахт Франкфурта с 0:2.

Гости су имали прилику за водство у 36. минути, када им је досуђен пенал, али је Кевин Трап одбранио ударац Квиче Кваратшкелије.

Ипак, Наполитанци су убрзо дошли до гола. Ирвинг Лозано је пронашао Виктора Осимена , који је смјестио лопту у мрежу за 0:1.

Минут касније Осимен је поново затресао мрежу домаћина, али је овај пут његов гол поништен због офсајда.

Домаћин је у 58. минути остао без Рандала Коло Муанија, који је добио црвени картон.

Гости су то искористили и у 65. минути преко Ђованија Ди Лоренца  стигли до другог гола.

Реванш утакмице на програму су 15. марта.