Слоги припала голеада након преокрета

Г.С.

ДОБОЈ - Фудбалери Слоге савладали су као домаћини Игман са 3:2 у једној од најзанимљивијих утакмица 18. кола Премијер лиге БиХ.

Меч у Модричи био је прави спектакл за истинске фудбалске сладокусце. Мало ко је очекивао голеаду у дуелу два тима која се грчевито боре за опстанак. Водио је састав из Коњица са 0:2, али изабраници Зорана Ћургуза се нису предавали те су на крају стигли до велика три бода.

Гости су повели у осмом минуту посредством Демира Јакуповића који је крунисао проигравање Амера Дрљевића. Осам минута прије одласка на одмор нови шок за Слогу, Дамир Хреља лобовао је Михајла Дабића након једне дубинске лопте. Ипак, у финишу првог дијела Слога је у потпуности успјела да се врати у сусрет, за само три минута изабраници Зорана Ћургуза постигли су­ два поготка.

Прво је у 41. минуту Марио Крстовски погодио из пенала након играња руком Дарија Благојевића, да би недуго потом Иван Ђорић изједначио резултат ударцем главом након корнера.

У другом дијелу домаћин је кренуо на све или ништа. Прво је Слога запријетила посредством Леа Јанковића који је шутирао са неких двадесетак метара, али лопта одлази мало поред гола.

У 67. минуту двије добре прилике за Игман прво за Благојевића чији ударац главом зауставља Елвир Трако, који је почетком другог дијела ушао у игру, да би затим Хебибовић шутирао високо преко гола.

Девет минута прије краја видјели смо и потпуни преокрет. Након корнера највиши у скоку је био Угљеша Стевановић и погодио за коначних Слога - Игман 3:2.

У осталим сусретима 18. кола Премијер лиге БиХ постигнути су сљедећи резултати: Посушје - Слобода 2:1 (Бегић 50, Бобан 78 - М. Осмић 25), Тузла сити - Зрињски 1:2 (Челиковић 84 - Јанковић 64, Мандић 80), Вележ - Широки Бријег 4:4 (Дејановић 12, Икић 26, Хаскић 40. пенал, Анђушић 50 - Б. Вукоја 47. пенал, 63. пенал, 86, Ћавар 65), Леотар - Борац игра се данас од 13 часова, Сарајево - Жељезничар одгођено за прољеће.

ИГМАН      2(2)

Стријелци: 0:1 Јакуповић у 8, 0:2 Хреља у 37, 1:2 Крстовски 41 (пенал), 2:2 Зајић 43, 3:2 Стевановић у 81. минуту.

Стадион: "Др Милан Јелић" у Модричи.

Гледалаца: 500.

Судија: Франо Јелић (Широки Бријег) 6,5.

Жути картони: Дабић, Стапић, Дадић, Трако (Слога), Бодул, Велић Бешагић, Благојевић, Махмић, Дрљевић Хебибовић (Игман).

Играч утакмице: Угљеша Стевановић (Слога) 7.

СЛОГА (ДОБОЈ): Дабић 5 (од 51. минута Трако 7), Хасанбеговић - (од 23. минута Дадић 6,5), Зајић 6,5 (од 73. минута Баштић -), Попара 6,5, Ђорић 6,5, Стевановић 7, Крстовски 6,5 (од 51. минута Јанковић 6,5), Стапић 6,5, Ристић 6,5, Милановић 6,5, Михајловић 6,5 (од 73. минута Старчевић -). Тренер Зоран Ћургуз.

ИГМАН: Ћеман 5, Дураковић 5,5, Бешагић 5,5 (од 46. минута Бибер 5,5), Велић 5, Дрљевић 5,5, Хреља 6 (од 46. минута Ћубара 5), Хебибовић 5,5, Бодул 6, Благојевић 5, Махмић 5,5, Јакуповић 6,5 (од 81. минута Кашић -). Тренер: Аднан Елезовић.