Скупо плаћене грешке, пораз Звезде од Ференцвароша

БУДИМПЕШТА - Фудбалери Црвене звезде поражени су вечерас од Ференцвароша у Будимпешти са 2:1 (1:0), у утакмици 4. кола групне фазе Лиге Европе.

Звезда је скупо платила двије дефанзивне грешке послије којих су голове за мађарски тим постигли Кристофер Закаријасен у 24. и Семи Емаи у 61. минуту.

Погодак за црвено-бијеле за 1:1, послије фантастичног контранапада и ''спринта” од скоро 50 метара, постигао је млади Стефан Миитровић у 55. минуту.

У 46. минуту ВАР је, оправдано, поништио погодак Александра Пешића због играња руком.

У дресу црвено-бијелих дебитовао је талентовани нападач Јован Мијатовић, који је одиграо посљедњих десетак минута и имао један солидан покушај за изједначење.

На крају, Кингс Кангва је имао шансу из слободног ударца, али је Денес Дибуш сјајно одбранио.

У другом мечу Х групе Трабзон је убједљиво савладао Монако са 4:0.

На табели води Ференцварош са девет бодова, Трабзон и Монако имају по шест, а Звезда три.

У петом колу, 27. октобра, Црвена звезда дочекује Трабзон, а Ференцварош екипу Монака.