Сјајан успјех, Ћирковићева се бори за злато на Европском првенству

Д.Д.

БУДВА – Члан боксерске репрезентације Србије Сара Ћирковић изборила је пласман у финале Европског првенства у Будви за такмичаре до 22 године.

Онa је у полуфиналу категорије до 54 килограма савладала ирску такмичарку Робин Кели 5:0 једногласном одлуком судија.

Већ у првој рунди Сара је успјела да стекне предност и свих пет судија је пресудило у њену корист 10:9. Иста ситуација била је у другој рунди док је такмичарка из Братунца била успјешна и у трећој рунди.

На крају боксерка из Републике Српске биће у прилици да се бори за злато. Чланица Бокс клуба Обилић је тако наставила са сјајним резултатима на међународној сцени а недавно је освојила и Златну рукавицу

Противница у финалу биће јој Јулијана Савро из Русије која је на поене савладала такмичарку из Турске Јарен Нилај.