Рукометашима Вишеграда побједа и прва позиција

Д.Д.

Рукометаши Вишеграда ХЕД побиједили су у Бањалуци домаћу Младост 27:25 у дербију 5. кола м:тел Прве лиге Републике Српске. Овим тријумфом су преузели прво мјесто на табели и уједно су нанијели први пораз актуленом шампиону.

Била је ово утакмица у којој је виђено неколико преокрета. Гости су боље почели и водили су са 5:2, да би домаћи у 17. минуту први пут поравали када је било 9:9. Минут касније играчи Младости су направили потпуни прокрет када су повели са 10:9, а на одмор су отишли са предношћу од 15:13.

Прва назнака да би се у овом дуелу могли радовати играчи из Вишеграда десила се у 45. минуту када су поново повели, 22:21. Четири минута прије краја било је 25:25, а потом су много боље у завршници одиграли гости који су на крају заслужено салвили са 27:25.

Јунак побједе био је феноменални голман Дејан Бижић који је имао 21 одбрану од тога су била два седмерца, а Ђорђо Рацковић је дао седам голова. Код Бањалучана голман Дамир Сопко имао је 13 одбрана уз један погодак, док је пет голова постигао Никола Тешић.

МЛАДОСТ – ВИШЕГРАД ХЕД 25:27 (15:13)

Дворана: „Кампус“ у Бањалуци, гледалаца: 200, судије: Небојша Бејтовић и Бојан Буразор (Козарска Дубица), делегат: Марко Миљевић (Бањалука), седмерци: Младост 5(2), Вишеград ХЕД 5(4), искључења: Младост 4 минута, Вишеград ХЕД 10 минута.

МЛАДОСТ: Јањуш, Шатара 1, Тешић 5, Телен, Престаш, Ковачевић 1, Бера, Крстајић 3, Вукало, Максимовић 3, Мишановић, Комненовић 2, Пејић 3, Сопко 1, Безбрадица 3, Мариновић 3. Тренер: Данијел Божић.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Д. Рацковић, Шекарић, Танасковић, Л. Рацковић 2, Бечејац 4, Бижић, Ђ. Рацковић 7, Г. Ђурић, Д. Пецикоза 2, Грујичић 3, С. Ђурић, И. Пецикоза 4, Драгичевић 5, Бојовић, М. Пецикоза. Тренер: Жељко Јаћимовић.

ОРК БЛ – ДЕРВЕНТА 26:20 (11:10)

Дворана: Борик у Бањалуци, гледалаца: 150, судије: Иван Анушић и Маринко Анушић (Приједор), делегат: Борис Шаторџија (Бањалука), седмерци: ОРК БЛ 3(3), Дервента 4(2), искључења: ОРК БЛ 6 минута, Дервента 14 минута.

ОРК БЛ: Ф. Игњатић, Новаковић 4, Симић 4, Милетић 5, Тривуновић 2, Жмирић 1, Ђукић 2, Вукмир, Зец, Петковић, Стојановић, М. Игњатић 3, Граховац 4, Врховац, Малбашић, Лолић 1. Тренер: Бојан Унчанин.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Сибинчић 6, Шаренац 3, Шкрга 1, Станковић, Милинковић 3, Не. Кнежевић, Давидовић 3, Топић, Благојевић, Косић 1, Шмуља, Живанић 2, Ни. Кнежевић 1. Тренер: Милорад Бјелошевић.

КОЗАРА (Г) – ОРК БОРАЦ 32:27 (14:10)

Дворана: „Арена“ у Градишци, гледалаца: 100, судије: Огњен Даниловић и Себастијан Каран (Бањалука), делегат: Милан Жујић (Нови Град), седмерци: Козра (Г) 1(0), ОРК Борац 3(2), искључења: Козара (Г) -, ОРК Борац 6 минута.

КОЗАРА (Г): Аџић, Грујић 1, Бошковић 2, Војиновић, Ђурић, Гвозден 2, Матавуљ, Јанковић 7, Гогић 1, Петошевић 3, Петковић 2, Гаврановић 2, Станчић 5, Мијатовић 1, Савић 6, Ковачевић. Тренер: Александар Ковачевић.

ОРК БОРАЦ: Чавић, Врањеш, Ђелић 1, Стајчић, Лолић, Унчанин 2, Штрбац 1, Чаушевић, Богданић 4, Обрадовић 2, Манојловић, Но. Петровић 3, Рожић 4, Бркић 1, Д. Петровић 3, Шева 6. Тренер: Доситеј Перић.

СЛАВИЈА – СЛОГА 31:31 (19:16)

Дворана: Спортска у Источном Новом Сарајеву, гледалаца: 100, судије: Дејан Берјан (Источно Сарајево) и Горан Илић (Добој), делегат: Ведран Палексић (Добој), седмерци: Славија 4(2), Слога 7(4), искључења: Славија 10 минута, Слога 8 минута.

СЛАВИЈА: Гајовић, Ковачевић 1, Милутиновић, Благојевић 3, Тешановић, Павловић 7, Татар, Дошло 4, Бозало, Моћић 7, Шешлија, Јухић, Сикима, Берибака 9, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

СЛОГА: Пештић 12, Зејнић 1, Мујчиновић 3, Долић, Шљивић, Васић, Новак 2, Волаш, Бошковић, Володер 9, Лујић 4, Милановић. Тренер: Угљеша Гламочић.

КОТОР ВАРОШ – ДРИНА 30:28 (15:16)

Дворана: СШЦ „Никола Тесла“ у Котор Варошу, гледалаца: 100, судије: Дејан Јованчић и Младен Тодоровић (Источно Сарајево), делегат: Зоран Раца (Бањалука), седмерци: Котор Варош 3(3), Дрина 4(4), искључења: Котор Варош 12 минута, Слога 2 минута, искључење: Бранко Керезовић (Котор Варош, 52. минут).

КОТОР ВАРОШ: Марковић 9, Раљић 8, Тривуновић 1, Тепић, Гатић 1, Ђукић, Радић, Бајрић 8, Максимовић, Керезовић 1, Жарић 2, Л. Јовичић, Б. Јовичић, Радивојевић. Тренер: Дамјан Тепић.

ДРИНА: Кулић, Стојић, Церић 1, Видаковић 1, Поповић 2, Брчаниновић 5, Томић 3, Башић 4, Лугавић, Маркановић 12, Мулавдић. Тренер: Александар Голубовић.