Рукометаши Србије поражени од Норвешке на СП у Катовицама

КАТОВИЦЕ - Мушка рукометна репрезентација Србије поражена је вечерас од селекције Норвешке резултатом 31:28 (14:17) у мечу првог кола Треће групе друге фазе такмичења на Свјетском првенству у Катовицама.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Милош Орбовић, Богдан Радивојевић и Петар Ђорђић са по пет голова. У редовима Норвешке најбољи су били Сандер Сагосен и Себастијан Бартхолд, који су постигли по пет голова.

Њемачка и Норвешка имају по шест бодова, Холандија је освојила четири, Србија два, док су Катар и Аргентина без бодова. Наша селекција ће у суботу играти са Аргентином.

Србија је прво полувријеме добила резултатом 17:14, а почетком другог дела меча било је и 19:14 за наш тим. Међутим, у наставку меча Норвешка је кажњавала све грешке српких рукометаша и на крају је стигла до нове побједе на СП.

Наша селекција је и поред пораза задржала теоретске шансе за пласман у четвртфинале СП.

Холандија је раније данас побиједила Катар 32:30, док је Њемачка убедљиво савладала Аргентину 39:19.

У суботу ће играти: Србија - Аргентина (15.30), Катар - Норвешка (18) и Холандија - Немачка (20.30). Табела: Њемачка 6, Норвешка, Холандија 4, Србија, Катар 0, Аргентина 0
Пласман у четвртфинале СП избориће две најбоље пласиране селекције из сваке групе.

Пласман у четвртфинале доноси квалификације за Олимпијске игре у Паризу 2024. године.

Србија је добро почела меч и повела 2:0, а онда је Норвешка стигла до изједначења, 2:2.

Играло се потом гол за гол, а селекција Србије је у деветом минуту пропустила прилику да стигне до три гола предности, 5:3.

Србија је одржавала вођство од два гола, а у 15. минуту наш тим стиже до плус три - 9:6.

Норвешка је послије искључења Илије Арбутовића пришла на минус један, 9:8.

Србија је послије одбрана Дејана Милосављева у 21. минуту стигла до плус четири (13:9).

Наша селекција је одржавала предност од четири гола, али је прво полувреме завршено резултатом 17:14 за Србију.

Србија је у 35. минуту повела 19:14 после бриљантних одбрана Милосављева. Међутим, Норвешка је у 39. минуту пришла на само гол заостатка 20:19.

Послије неколико грешака, Норвешка је у 43. минуту стигла до изједначења, 22:22. Само минут касније, Норвешка је први пут повела, 23:22.

Скандинавци су стигли до два гола предност. Норвешки голмани су заустављали шутеве  рукометаша Србије , а Милосављев и Цупара су били немоћни пред противничким играчима. Норвешка је на крају славила са 31:28.