Рубио са 37 разбио Никсе, Орландова лекција Јути

гс

Кливленд Кавалирси су резултатом 126:109 победили Њујорк Никсе, док је Орландо Меџик остварио тријумф резултатом 107:100 над Јутом Џез.

Кавалирси славе Рикија Рубија – шпански плејмејкер је "запалио" Медисон Сквер Гарден са 37 поена, 3 скока и 10 асистенција, а Кавси су побиједили Никсе са 126:109.

Утакмица је углавном била напета и неизвјесна, а питање побједника ријешено је у трећој четвртини, коју је Рубио отворио са три везане тројке и у једном моменту шутирао 8/8 за 3...

Ово му је нови рекорд каријере, а претходни је био 34 поена које је постигао у дресу Јуте Џез. Кливленд Кавалирси су тако успјели да дођу до побједе број 7 у шампионату, док су Никси уписали трећи пораз у последњих 5 утакмица након одличног почетка.

Еван Мобли је сјајно испратио Рубија са 26 поена, 9 скокова и 5 асистенција, а Џерет Ален је постигао 18 поена уз чак 17 ухваћених скокова, док је Гарленд меч завршио са 16 поена.

На другој страни, 19 поена је имао Џулијус Рендл, који је том поентерском учинку додао још по 7 скокова и асистенција, Роуз је имао 17 поена и 5 асистенција, а Фурније 15 поена.

Треба истаћи и да су Никси били ослабљени, пошто Кемба Вокер није играо.

Кошаркаши Орландо Меџика су Јути Џез подијелили лекцију побједивши у свом "Емвеј Центру" са 107:100, а најзаслужнији за то је био њихов плејмејкер Кол Ентони.

Син Грега Ентонија је 10 од 33 поена убацио у четвртој четвртини и тако носио Орландо до велике побједе, поготово када погледамо да су у трећој четвртини имали заостатак од 13 поена.

Што се тока меча тиче, видјели смо да је Орландо у првој четвртини убацио 28 поена и дозволио Јути само 15, а онда су гости преузели ствар у своје руке и са 15 поена разлике добили другу дионицу за одлазак на полувријеме са вођством 52:50.

У наставку се догодио већ објашњени сценарио у ком је Орландо имао минус од 13 поена и на крилима Ентонија дошла до преокрета и велике побједе.

Дакле, Кол Ентони је са 33 поена био најефикаснији, 22 је постигао Вендел Картер уз 15 скокова и 6 асистенција, а Франц Вагнер је дао 10 поена.

У редовима Јуте, 21 поен уз 15 скокова и 4 блокаде је имао Руди Гобер, док је 21 имао Мичел, 14 О'Нил и 13 Богдановић.