Реми Широког Бријега и Зрињског на "Пецари"

Фудбалери Широког Бријега и Зрињског одиграли су херцеговачки дерби без побједника. У утакмици која није оправдала епитет "дербија" резултат је на крају гласио 1:1.

Иначе, "племићи" су посљедњи пут славили на "Пецари" у марту 2016. године (3:4).

Прву прилику биљежимо у 14. минуту када је Тичиновић шутирао са десетак метара, али брани то голман Широког Бријега.

У 26. минуту Пејић је имао добру прилику, али његов ударац је изблокиран. Најбољу прилику у првом дијелу имао је Билбија који је након убачаја Бекића покушао главом, али његов ударац зауставља статива.

У другом полувремену прва је запријетила екипа Зрињског када је Јанковић шутирао право у голмана.

Широкобријежани до гола стижу у 67. минуту када је Машић главом савладао Солду – 1:0.

Само минут касније поново је било опасно пред голом "племића", али је Кпан шутирао право у голамана Мостараца. Узвратио је Зрињски преко Сучића, чији ударац зауставља Јосиповић.

У 73. минуту “племићи” стижу до изједначења. Тичиновић је након једног прекида главом пребацио лопту на другу стативу, а Јаковљевић без проблема матира Јосиповића за коначних 1:1.

НК Широки Бријег: Јосиповић, Валинчић, Машић, Вукоја, Кпан, Лукић, Пејић, Ловрић, Ћавар, Купрешак и Де Оливеира Бруно.

ХШК Зрињски: Солдо, Баришић, Ћорлука, Бекић, Ћуже, Јаковљевић, Сучић, Илинковић, Јанковић, Тичиновић и Билбија.