Мбапе срушио Реал у 94. минуту, Сити силан у Лисабону

ПАРИЗ/ЛИСАБОН - Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су вечерас Реал Мадрид 1:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Једини гол, против највјероватније будућег клуба, постигао је Килијан Мбапе у 90+4. минуту.

Тријумф Парижана могао је да буде и убједљивији, али је блистао голман Мадриђана Тибо Куртоа, који је између осталог одбранио и пенал Лионелу Месију у 62. минуту.

Истовремено, Манчестер Сити савладао је Спортинг у Лисабону 5:0 и практично завршио посао око пласмана у четвртфинале.

Бернардо Силва постигао је два гола, а уписали су се и Ријад Марез, Фил Фоден и Рахим Стерлинг.

Резултати и стријелци: ПСЖ - Реал Мадрид 1:0 (Мбапе 90+4), Спортинг - Манчестер Сити 0:5 (Марез 7, Силва 17, 44, Фоден 32, Стерлинг 58).

Сриједа: Интер - Ливерпул, Салцбург - Бајерн.

Слиједеће недјеље састају се: Челси -Лил, Виљареал - Јувентус (уторак), Алетико Мадрид - Манчестер Јунајтед, Бенфика - Ајакс (сриједа).