Први тријумф рукометаша Бијељине

Г.С.

Прву побједу у новој сезони м:тел Прве лиге Републике Српске остварили су рукометаши Бијељине! Изабраници тренера Славена Лончара, у оквиру 3. кола, славили су у комшијском дербију против Дрине из Зворника са више него убједљивих 32:19.

Послије првог полувремена домаћим су водили са 11:9 и очекивало се да ће у наставку имати тежак посао у овом сусрету. Међутим, у тих других 30 минута играчи Бијељине су апослутно доминирали и на крају су дошли до заслуженог славља. Најефикаснији у побједничком саставу био је Синиша Пурић са 10 голова док је на висини задатка био и голман Влада Јанковић који је сакупио 13 одбрана. Код прволигаша из Зворника прењачио је Огњен
Маркановић са осам постигнутих погодака.
Убједљив тријумф у овој рунди забиљежили су рукометаши Вишеграда који су декласирали Славију у Источном Сарајеву, 40:30. Иван Пецикоза са девет голова био је први тобџија код гостију у чијим редовима је три мање уписао
Ђорђо Рацковић. Код домаћих по пет голова дали су Милош Ковачевић, Матеј Шешлија и Игор Берибака.

МЛАДОСТ – КОТОР ВАРОШ 29:23 (12:11)
Дворана: „Борик“, гледалаца: 150, судије: Мирослав Товиловић (Добој) и Саша Бијелић (Градишка), делегат: Елвис Марчетић (Приједор), седмерци: Младост 5(4), Котор Варош 4(3), искључења: Младост 12 минута, Котор Варош 10 минута, дисквалификација: Бранко Керезовић (Котор Варош, 47. минут).
МЛАДОСТ: Јањуш, Шатара 2, Тешић 5, Глумичић 2, Телен 3, Ковачевић 1, Бера, Крстајић 5, Вукало, Дешић, Максимовић 5, Мишановић, Комненовић 3, Сопко, Безбрадица 2, Мариновић 1. Тренер: Данијел Божић.
КОТОР ВАРОШ: Марковић 8, Тривуновић 1, Гатић 5, Ђукић 1, Бајрић 4, Максимовић, Радић, Керезовић 1, Л. Јовичић 1, Пејаковић, Б. Јовичић 2, Радивојевић. Тренер: Дамјан Тепић.

ДЕРВЕНТА – ОРК БОРАЦ 26:25 (10:13)
Дворава: Спортски центар у Дервенти, гледалаца: 100, судије: Миленко Митровић и Александар Петровић (Добој), делегат: Звјездана Недић (Брчко), седмерци: Дервента 3(2), ОРК Борац 1(0), искључења: Дервента 4 минута, ОРК Борац 10 минута.
ДЕРВЕНТА: Толимир, Пећић, Сибинчић 6, Шаренац 7, Драгичевић 2, Земуновић, Милинковић 4, Не. Кнежевић, Давидовић, Дринић, Благојевић 1, Савић 2, Рамадановић, Шмуља, Живанић 2, Ни. Кнежевић 2. Тренер:
Милорад Бјелошевић.
ОРК БОРАЦ: Врањеш, Лолић, Но. Петровић, Штрбац 2, Обрадовић, Богданић 8, Летић 2, Рожић 8, Бркић, Момић, Шева 2, Чаушевић 3. Тренер: Доситеј Перић.

БИЈЕЉИНА – ДРИНА 32:19 (11:9)
Дворана: Гимназије у Бијељини, гледалаца: 100, судије: Аднан Делић (Теслић) и Игор Купрешанин (Бањалука), делегат: Мијо Бановић (Зворник), седмерци: Бијељина 5(2), Дрина 6(3), искључења: Бијељина 14 минута, Дрина 10 минута, искуључење: Никола Башић (Дрина, 60. минут).
БИЈЕЉИНА: Јанковић, Маринковић 4, Жужа 3, Пепић, Марковић 1, Мехмедовић 1, Латиновић 4, Остојић, Пурић 10, Матић, Лонтош 1, Вејновић 1, Гаврић, Капор 2, Вејновић 2, Стевановић 3. Тренер: Славен Лончар.
ДРИНА: Стојић, Вукојчић 1, Видаковић, Лозановић, Мулавдић, Кулић, Поповић, Бановић, Брчаниновић 3, Еркић 2, Томић 2, Башић 1, Кикић, Лугавић 2, Маркановић 8. Тренер: Александар Голубовић.

КОЗАРА (Г) – СЛОГА 32:24 (23:13)
Дворана: „Арена“ у Градипци, гледалаца: 100, судије: Огњен Даниловић и Себастијан Каран (Бањалука), делегат: Марко Миљевић (Бањалука), седмерци: Козара (Г) 3(3), Слога 3(2), искључења: Козара (Г) 12 минута, Слога 6 минута.
КОЗАРА (Г): Аџић, Грујић 3, Бошковић 1, Станчић 4, Ђурић 1, Војиновић 2, Гвозден 1, Јанковић 10, Гогић 1, Петошевић 5, Петковић 1, Гаврановић 1, Мијатовић, Матавуљ, Савић 2, Ковачевић. Тренер: Александар Ковачевић.
СЛОГА: Шљивић, Пејаковић 1, Лето 3, Новак, Зејнић, Пештић 4, Долић, Васић, Слатинац, Мичић 2, Бошковић 1, Володер 4, Лујић 6, Вељанчић 2, Милановић 1. Тренер: Угљеша Гламочић.

СЛАВИЈА – ВИШЕГРАД 30:40 (15:21)

Дворана: СРЦ „Славија“ у Источном Сарајеву, гледалаца: 150, судије: Јован Бабић и Борислав Богданић (Бањалука), делегат: Владимир Крижанец (Бањалука), седмерци: Славија 4(3), Вишеград ХЕД -, искључења: Славија 4 минута, Вишеград ХЕД 14 минута.
СЛАВИЈА: Гајовић, Ковачевић 5, Остојић 3, Тешановић, Бозало 1, Милутиновић 1, Павловић 1, Дошло 2, Ждрале 3, Црногорац, Моћић 4,Шешлија 5, Берибака 5, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.
ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Д. Рацковић 3, Шекарић 3, Танасковић, Бечејац 3, Бижић, Ђ. Рацковић 6, Г. Ђурић, Д. Пецикоза 3, Мрваљевић 3, Грујичић 1, С. Ђурић 3, И. Пецикоза 9, Драгичевић 3, Бојовић 3, М. Пецикоза. Тренер: Жељко Јаћимовић.