Прва лига Српске за рукометаше: Дервента циља врх

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Рукометаши Дервенте одлично су отворили нови шампионат Републике Српске. Након освојеног бода у Градишци, савладали су убједљиво Бијељину 38:27.

Сјајан је на овом мечу био голман Лазар Бера који је имао 22 одбране, док је у нападу Савић постигао шест, а по пет голова су дали Драгичевић, Пејић и Земуновић.

Тренер Милорад Бјелошевић истиче да је задовољан стартом сезоне.

- Одиграли смо одличан меч и убједљиво савладали Бијељину. Искрено, нисам очекивао овако убједљив тријумф јер нисмо двије и по године савладали овог ривала. Екипа игра све боље. Довели смо неколико за овај ранг веома квалитетних појачања. Они су одлични не само као рукометаши него и као људи и брзо су се уклопили и вјерујем да ћемо играти све боље. Квалитетно радимо, то је оно на  чему су они инсистирали приликом доласка, тако да ћемо сигурно додатно напредовати. Мислим да смо овим потврдили своје амбиције да будемо у врху, што је циљ ове сезоне. Идемо утакмицу по утакмицу и желимо да свакако напредујемо - истакао је тренер Бјелошевић.

Рукометаши Младости остварили су побједу против подмлађене Херцеговине са 35:27. Нови тим из Невесиња је пружио јак отпор, посебно у првом дијелу. Код Младости по осам голова дали су Славен Пејановић и Алексеј Богданић, а код Херцеговине по пет погодака постигли су Војислав Чабрило, Бојан Стајић и Милан Шаренац. Резултати 2. кола: Дрина - Котор Варош 35:35, Младост - Херцеговина         35:27, Славија - ОРК Козара 31:28, Козара (КД) - Теслић 32:22, Дервента - Бијељина 38:27.

ДЕРВЕНТА 38 (20)

БИЈЕЉИНА 27 (16)

Дворана: Спортски центар у Дервенти, гледалаца: 150, судије: Владимир Бараћ (Градишка) и Ведран Шаторџија (Бањалука), делегат: Бошко Чађо (Козарска Дубица), седмерци: Дервента 4 (3), Бијељина 6 (3), искључења: Дервента шест минута, Бијељина четири минута.

ДЕРВЕНТА: Живанић 3, Сибинчић 3, Пећић, Земуновић 5, Пејаковић 2, Драгичевић 5, Дринић, Бера, Којић, Савић 6, Максимовић 4, Крстајић 3, Пејић 5, Шатара 1, Бегановић 1, Косић. Тренер: Милорад Бјелошевић.

БИЈЕЉИНА: Жужа 3, Капор, Стевановић 1, Марковић 2, Мехмедовић, Латиновић 6, Остојић, Грбић 3, Летић, Гаврић, Вејновић 6, Лонтош 2, Маринковић 4. Тренер: Славен Лончар.

СЛАВИЈА 31 (14)

ОРК КОЗАРА (Г) 28 (14)

Дворана: СРЦ Славија у Источном Сарајеву, гледалаца: 100, судије: Аднан Делић (Теслић) и Дарио Грачанин (Добој), делегат: Душко Ристанић (Брчко), седмерци: Славија 2 (2), ОРК Козара 5 (4), искључења: Славија осам минута, ОРК Козара осам минута, црвени картон: Саша Гогић (ОРК Козара, 51. минут).

СЛАВИЈА: Берибака 8, Ковачевић 4, Благојевић 3, Тошић 4, Мирковић, Раонић 2, Тодоровић, Моћић, Шешлија, Бирдахић 4, Тешановић 3, Лазаревић, Тоскић, Тушевљак 1, Павловић 2, Косорић. Тренер: Борис Тешановић.

ОРК КОЗАРА (Г): Штрбац 5, Војновић, Ђурић 3, Матавуљ, Грујић, Станчић 4, Гогић 2, Петошевић 5, Пејаковић, Анџић, Савић 4, Мишановић 5, Ковачевић. Тренер: Никола Степановић.

КОЗАРА (КД) 32 (12)

ТЕСЛИЋ 22 (9)

Дворана: Градска у Козарској Дубици, гледалаца: 150, судије: Саша Бијељић (Градишка) и Мирослав Товиловић (Добој), делегат: Бојан Ковачић (Приједор), седмерци: Козара 5 (4), Теслић 2 (1). искључења: Козара 10 минута, Теслић 18 минута, црвени картон: Амир Дошић (Теслић, 31. минут).

КОЗАРА (КД): Којановић, Стојановић 4, Станић, Балабан, Гавриловић 2, Пузавац, Станић 4, Миланковић, Дардић, Тубин 5, Сљепчевић 1, Арсенић 7, Максимовић 7, Шувак, Буразор 1, Шекерац 1, Тренер: Немања Дмитровић.

ТЕСЛИЋ: Спасојевић, Окић 1, Исаковић 5, Дошић 3, Силајџић, Алексић 1, Петковић 2, Лугоњић, Јовичић 2, Петровић, Николић 6, Милановић 2. Тренер: Зоран Антешевић.

МЛАДОСТ 35 (16)

ХЕРЦЕГОВИНА 27 (15)

Дворана: “Центар” у Бањалуци, гледалаца: 100, судије: Весна Балван и Татјана Праштало (Бањалука), делегат: Ведран Палексић (Добој), седмерци: Младост 5 (3), Херцеговина 3 (2), искључења: Младост осам минута, Херцеговина 12 минута.

МЛАДОСТ: Јањуш 2, Тешић 5, Глумичић, Престаш 1, Пејановић 8, Кременовић, Бајић 3, Страживук 2, Вукало, Богданић 8, Влајић, Ивић, Шева 5, Врањеш, Вујмиловић 1. Тренер: Данијел Божић.

ХЕРЦЕГОВИНА: И. Стајић, Б. Стајић 5, Шаренац 5, Лиздек 1, Братић 3, Паровић, Вуковић, Ковачић 1, Катић 4, Ивановић 3, Чабрило 5, Авдаловић, Кљакић, Ђерић. Тренер: Вања Шиповац.

ДРИНА 35 (21)

КОТОР ВАРОШ 35 (17)

Дворана: Спортска у Зворнику, гледалаца: 100, судије: Дејан Берјан (Источно Сарајево) и Горан Илић (Добој), делегат: Звјездана Недић (Брчко), седмерци: Дрина 6 (5), Котор Варош 5 (5), искључења: Дрина шест минута, Котор Варош 12 минута.

ДРИНА: Кулић, Симић, Ложњаковић, Поповић 5, Ђасуровић 8, Н. Чамџић 7, Видаковић, Еркић 1, Лозановић, Бановић, З. Чамџић 1, Миљанић, Томић 6, Ђорић, Хаџић 7, Стевановић. Тренер: Александар Голубовић.

КОТОР ВАРОШ: Максимовић, Бојић 1, Марковић 12, Б. Радић 2, Жарић 4, Р. Радић 7, Тепић, Л. Јовичић 6, Пејаковић 1, Б. Јовичић 2, Петковић. Тренер: Дамјан Тепић.