Првa лигa Републике Српске за рукометаше: Симић за побједу

Г.С.

БАЊАЛУКА - Рукометаши ОРК БЛ побиједили су Славију 36:33 у утакмици 8. кола м:тел Прве лиге Републике Српске, док је Вишеград новим тријумфом искористио реми Младости да стекне додатну предност у борби за прву позицију.

На мечу у Бањалуци ОРК БЛ је водио читав ток меча, да би средином другог полувремена имали “плус 10”, 27:17 и чинило се да ће лако изаћи на крај са “соколовима”. Међутим, тада су мало стали, гости из Источног Сарајева су се распуцали и мало је недостајало да приреде изненађење. Ипак, Бањалучани су на крају заслужено дошли до тријумфа највише захваљујући Ивану Симићу који је постигао девет голова, а исти учинак код Славије имали су Игор Берибака и капитен Немања Павловић.

Са успјешним резултатима наставили су и рукометаши Козаре који су у градишкој “Арени” савладали Бијељину, 34:32. Код домаћих предњачили су Јован Јанковић са осам и Александар Гвозден са седам голова, код Сембераца 10 погодака је постигао Синиша Пурић.

Резултати 8. кола: Козара (Г) – Бијељина 34:32, ОРК Борац – Вишеград 29:34, ОРК БЛ – Славија 36:33, Дервента – Младост 25:25 Слога – Котор Варош одгођено.

ВИШЕГРАД ХЕД 34 (20)

Дворана: “Центар” у Бањалуци, гледалаца: 100, судије: Мирко Вујић и Дражен Кузмић (Добој), делегат: Владимир Крижанец (Бањалука), седмерци: ОРК Борац 5(2), Вишеград ХЕД 3(2), искључења: ОРК Борац 8 минута, Вишеград ХЕД 12 минута.

ОРК БОРАЦ: Врањеш, Каламанда 6, Лолић, Унчанин 5, Штрбац 2, Богданић 4, Обрадовић 4, Рожић 4, Бркић, Пејановић 3, Момић, Шева 1, Чаушевић. Тренер: Доситеј Перић.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Шекарић, Грујичић 7, Г. Ђурић, С. Ђурић, Танасковић, Бечејац 6, Бижић 1, Ђ. Рацковић 6, Д. Пецикоза 4, И. Пецикоза 3, Бошковић, Д. Рацковић, Р. Рацковић 6, Бојовић 1, Јаћимовић. Тренер: Жељко Јаћимовић.

***

ОРК БЛ 36(21)

СЛАВИЈА 33 (14)

Дворана: “Центар” у Бањалуци, гледалаца: 150, судије: Миленко Митровић и Александар Петровић (Добој), делегат: Милан Жујић (Нови Град), седмерци:  ОРК БЛ 5(3), Славија 2(2), искључења: ОРК БЛ 4 минута, Славија 6 минута.

ОРК БЛ: Новаковић 2, Ступар 2, Симић 9, Милетић, Тривуновић 5, Жмирић, Ђукић 3, Вукмир, Петковић 1, Стојановић, Игњатић 4, Симанић, Граховац 3, Врховац, Малбашић, Лолић 7. Тренер: Бојан Унчанин.

СЛАВИЈА: Беширевић, Благојевић 4, Павловић 9, Дошло 2, Шешлија 3, Татар 3, Лазаревић 3, Берибака 9, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

***

ДЕРВЕНТА 25(15)

МЛАДОСТ 25 (15)

Дворана: Спортска у Дервенти, гледалаца: 100, судије: Владимир Бараћ (Градишка) и Ведран Шаторџија (Бањалука), делегат: Мирослав Ракар (Нова Топола), седмерци: Дервента 6(5), Младост 9(5), искључења: Дервента 12 минута, Младост 4 минута.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Живанић 1, Шкрга 1, Сибинчић 6, Пећић, Милинковић 4, Не. Кнежевић, Дринић, Станковић, Благојевић 1, Топић, Шаренац 9, Савић, Шмуља, Рамадановић, Ни. Кнежевић 3. Тренер: Милорад Бјелошевић.

МЛАДОСТ: Јањуш 1, Шатара, Тешић 2, Телен, Ковачевић 4, Бера, Крстајић 1, Вукало 1, Дешић, Максимовић 3, Мишановић, Комненовић 1, Пејић 2, Безбрадица 5, Мариновић 5. Тренер: Данијел Божић.

***

КОЗАРА (Г) 34(17)

БИЈЕЉИНА 32 (13)

Дворана: “Арена” у Градишци, гледалаца: 100, судије: Саша Бијељић (Градишка) и Мирослав Товиловић (Добој), делегат: Зоран Раца (Бањалука), седмерци: Козара (Г) 6(4), Бијељина 6(6), искључења: Козара (Г) 18 минута, Бијељина 16 минута, дисквалификација: Дарко Марковић (Бијељина, 41. минут) и Милоша Жужа (Бијељина, 53. минут).

КОЗАРА (Г): Аџић, Стијовић 4, Станчић 3, Војиновић, Матавуљ, Гвозден 7, Јанковић 8, Гогић, Петошевић 4, Петковић 3, Тодоровић, Гаврановић 1, Дошеновић, Мијатовић 1, Савић 3, Ковачевић. Тренер: Александар Ковачевић.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 2, Гаврић, Стевановић 6, Марковић 1, Мехмедовић, Латиновић 7, Остојић, Грбић, Матић, Живановић 3, Пурић 10, Маринковић 3. Тренер: Славен Лончар.