Прва лига Републике Српске: Капитен Крупе Милош Перовић презадовољан послије побједе у Приједору

БАЊАЛУКА - Капитен Крупе Милош Перовић презадовољан је послије побједе на прољећној премијери у којој је на гостовању савладан Рудар Приједор с 2:1.

Меч није баш најбоље почео за екипу из кањона Тијесно, јер су Приједорчани у 20. минуту преко Филипа Микића дошли до предности од 1:0. Само десет минута касније Перовић је изједначио на 1:1, а у посљедњим тренуцима првог дијела Срђан Мрзић је донио потпуни преокрет. У наставку сусрета гости су зналачки чували предност и на крају су се кући вратили са цијелим плијеном, којим су задржали четири бода предности у односу на најближег пратиоца Слободу из Новог Града.

- Показали смо у овом сусрету да ова екипа има карактер. Иако смо били у резултатском минусу већ у првом дијелу сусрета успјели смо преокренути резултат и тако смо показали да смо и психички веома јака екипа - нагласио је Перовић, коме је ово био девети погодак у сезони.

Прије сусрета шеф стручног штаба Крупе Владимир Илић је истицао да је гостовање у Приједору једно од најтежих у наставку сезоне.

- Наш ривал је доста промијенио екипу, довео пуно нових играча, али и новог тренера тако да је веома незахвално играти такве утакмице. Када се томе дода да је терен био изузетно тежак, онда ова наша побједа добија на значају. Међутим, успјели смо из овог дуела изаћи “неокрзнути” и настављамо јуриш ка одбрани титуле. Једно је сигурно, Приједорчани ће у наставку сезоне многима помрсити рачуне поготово на свом терену - наставио је Перовић.

У наредном колу Крупа ће угостити Слободу из Мркоњић Града, која је такође довела новог тренера Марка Тешића.

- То би требало да за нас буде много лакши задатак него овај у Приједору, али морамо бити опрезни. Ипак, очекујем нова три бода на нашем конту - додао је Перовић, који ће тај сусрет пропустити због три жута картона.

Парови 19. кола, субота, 18. март, 14.30 часова: Радник - Славија, Фамос - Љубић, Сутјеска - Дрина (З), Текстилац - Жељезничар Спорт тим, Лакташи - Рудар Приједор, Крупа - Слобода (МГ), Козара - Звијезда 09, недјеља, 19. март, 14.30 часова: Омарска - Подриње (Ј),  Алфа Модрича - Слобода (НГ) (игра се 12. априла у 15.30 часова).

***

РУДАР ПРИЈЕДОР    1(1)

КРУПА               2 (2)

Стријелци: 1:0 Микић у 20, 1:1 Перовић у 30, 1:2 Мрзић у 45. минуту.

Стадион: Градски у Приједору.

Гледалаца: 300.

Судија: Младен Мирић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Ковачевић (Рудар Приједор), Перовић (Крупа).

Играч утакмице. Милош Перовић (Крупа) 7.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Секулић 6, Ковачевић 6, Д. Билбија 6 (од 81. минута Рауш -), Демоњић 6, Да Силва 6, Којић 6 (од 70. минута Перић -), Каменчић 6, Јовановић 6, Филип 6,5 (од 52. минута Томић 6), Сајак 6, Билбија 6 (од 81. минута Раковић -). Тренер: Бојан Круљ.

КРУПА: Дамјановић 6,5, Реџић 6,5, Бабић 6,5, Ђуричин 6,5 (од 88. минута Митровић), Перовић 7 (од 90. минута Крнета -), Дујаковић 7, Ђекић 6,5, Мрзић 7 (од 90. минута Бубић -), Петровић 6,5 (од 77. минута Пенић -), Ристановић 6,5, Бошњак 6,5. Тренер: Владимир Илић.

***

ЉУБИЋ    3 (1)

СУТЈЕСКА        1 (0)

Стријелци: 1:0 Боснић у 9, 2:0 Југовић у 59, 3:0 Мишић у 69, 3:1 Михајловић у 84. минуту.

Стадион: “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Гледалаца: 50.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Видовић, Субић (Љубић) Милутиновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Андреј Боснић (Љубић) 7,5.

ЉУБИЋ: Н. Митровић 7, Радаковић 7, Јагодић 7, Милановић 7 (од 85. минута М. Митровић -), Југовић 7,5, Граховац 7, Боснић 7,5, Чудић 7 (од 73. минута Субић -), Ступар 7, Видовић 7, Мишић 7,5 (од 80. минута Ковачевић -). Тренер: Милан Станивуковић.

СУТЈЕСКА: Пајевић 6, Ивановић 6 (од 56. минута Станојевић 6), Јоловић 6, Радовић 6 (од 67. минута Рашевић -), Мојовић 6,5, Милутиновић 6, Михајловић 6,5, Владичић 6 (од 46. Обреновић 6), Дачевић 6 (од 77. минута Гаговић -), Бонић 6 (од 77. минута Ристовић -), Атељевић 6. Тренер: Миљан Радановић.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Вељкић, Сушић, Беатовић, Станишић (Дрина, Зворник), Ћорић (Текстилац)

Играч утакмице: Драго Максимовић (Дрина, Зворник) 7.

ДРИНА (ЗВОРНИК):  Ружић 6,5, Вељкић 6,5, Лазић 6,5, Благојевић 6,5 (од 78. минута Васић -), Андрић 6,5, Којић 6,5, Сушић 6,5 (од 78. минута Хидић), Перић 6,5 (од 90. минута Ковачевић -), Максимовић  7 (од 74. минута Беатовић -), Станишић 6,5, Новак 6,5. Тренер: Миодраг Јевтић.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 6, Марић 6,  Ђекић 6, Јоловић 6, Алберт 6 (од 75. минута Прљета -), Јовановић 6, Кушљић 6, Башић 6 (од 83. минута Теофиловић -), Игнасио 6, Савић 6 (од 46. минута Лејић 6), Игњић 6. Тренер: Славиша Божичић.

***

РАДНИК   1 (0)

ФАМОС    0 (0)

Стријелац: 1:0 Ристић из пенала у 56. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 200.

Судија: Милан Кукрика (Требиње) 6,5.

Жути картони: Милошевић, Даниловић (Радник), Новковић, Бабић, Хаџибеговић (Фамос)

Играч утакмице: Душан Ристић (Радник) 7.

РАДНИК: Лакић 6,5, Паранос 6,5 (од 62. минута Васић -), Матковић 6,5 (од 84. минута Гаврић -), Ристић 7, Срећковић 6,5, Максимовић 6,5 (од 62. минута Марковић -), Деспотовић 6,5, Даниловић 6,5, Рашевић 6,5, Перишић 6,5 (од 90. минута Јокић -), Милошевић 6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

ФАМОС: Рончевић 6, Цицовић 6 (од 88. минута Дракул -), Новковић 6 (од 62. минута Мичић -), Хаџибеговић 6, Бјелош 6, Бабић 6 (од 88. минута Павловић -), Јошикава 6 (од 68. минута Вранешић -), Перовић 6, Накагаки 6 (од 62. минута Митрашиновић -), Тешановић 6, Шкрба 6. Тренер: Владимир Дрињак.

***

СЛАВИЈА          2 (1)

СЛОБОДА (НГ) 3 (2)

Стријелци: 0:1 Смајић у 11, 1:1 Мандић у 27, 1:2 Владић у 41, 1:3 Имамагић у 49, 2:3 Томић у 90+3. минуту.

Стадион: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Судија: Драган Тодић (Добој) 5.

Жути картони: Арбиња, помоћни тренер Симић, Поповић, Ерић, тренер Регоје, Беширевић, Бјелош, физиотерапеут Тешан (Славија), Ковачевић, Самарџић,  Реиз, Бобај, Паро (Слобода, Нови Град).

Црвени картон: тренер Бојан Регоје (Славија) у 45+4. минуту, Сергеј Томић (Славија) по завршетку сусрета.

Играч утакмице: Предраг Владић (Слобода, Нови Град) 7.

СЛАВИЈА: Сирћо 6, Дабић 6 (од 74. минута Богучанин -), Беширевић 6 (од 62. минута Авдаловић -), Поповић 6,5, Арбиња 6,5, Бјелош 6 (од 83. минута Стјепић -), Каљић 6, Мандић 6,5, Ерић 6, Чворо 6, Томић 6. Тренер: Бојан Регоје.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Милошевић 6,5, Атанасковић 6,5, Паро 6,5, Самарџић 6,5, Смајић 7 (од 67. минута Бобај -), Имамагић 7 (од 90. минута Ешба -), Марин 6,5 (од 67. минута Реиз -), Абделгадер 6,5 (од 84. минута Ђурић -), Фонтемаки 6,5, Ковачевић 6,5, Владић 7. Тренер: Зоран Бујић.

***

ПОДРИЊЕ (Ј)   2 (1)

АЛФА МОДРИЧА      0 (0)

Стријелци: 1:0 Јовичић у 45, 2:0 Алић у 54. минуту.

Стадион: Подриња у Јањи.

Судија: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Жути картони: тренер Махалбашић, Н. Алић, Ерић, А. Алић, Мазић (Подриње, Јања) Којић, Лима, Пљеваљчић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Филип Јовичић (Подриње, Јања) 7.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА): Шито 6,5, Симић 6,5 (од 66. минута Пантић -), Ерић 6,5, Мазић 6,5, Лакота 6,5, Божић 6,5 (од 87. минута Брадарић -), Николић 6,5, Вукићевић 6,5, Јовичић 7 (од 87. минута Делалић -), Н. Алић 7 (од 73. минута Џафо -), Стевановић 6,5 (од 73. минута Ђурић -). Тренер: Зумбул Махалбашић.

АЛФА МОДРИЧА: Диздар 6, Живковић 6, Пљеваљчић 6, Лима 6, Радић 6, Куљанин 6, Лимић 6, Гускић 6, Илић 6 (од 76. минута Јанковић -), Којић 6, Фуртунато 6. Тренер: Бојан Магазин.

***

ЗВИЈЕЗДА 09    6 (3)

ОМАРСКА         2 (1)

Стријелци: 1:0 Којић у 4, 1:1 Растока у 10, 2:1 Мујагић у 35, 3:1 Годсвил у 43, 4:1 Јањић у 48, 5:1 Мујагић у 72, 5:2 Д. Романић у 89, 6:2 Ресић у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Анђић, Растока, Граховац, Шунић (Омарска).

Играч утакмице: Абид Мујагић (Звијезда 09) 8.

ЗВИЈЕЗДА 09:  Кулић 7, Јанковић 7 (од 63. минута Живановић -), Јањић 7,5, Јањић (од 84. минута Паић -), Мујагић 8 (од 73. минута Ресић 7,5), Зоћевић 7, Бокић 7 (од 63. минута Блажевић -), Годсвил 7,5, Синановић 7, Тешић 7, Којић 7,5 (од 73. минута Матић -). Тренер: Тони Карачи.

ОМАРСКА: Вујичић 5,5, Ратковић 5,5 (од 46. минута Шунић 5,5), Растока 6, Граховац 5,5 (од 65. минута Здјелар -), Анђић 5,5, Стојнић 5,5, Копања 5,5, Јаћимовић 5,5, Бановић 5,5 (од 77. минута Б. Романић -), Јовичић 5,5, Врачар 5,5 (од 65. минута Д. Романић 6). Тренер: Златко Јелисавац.