Премијерни меч 13. кола Прве лиге Српске: Звијезда 09 покорила “Луке”

Г.С.

МРКОЊИЋ ГРАД - Фудбалери Звијезде 09 побиједили су Слободу резултатом 3:0 у премијерном сусрету 13. кола Прве лиге Републике Српске на стадиону “Луке”.

Први гол за госте из етно-села Станишићи постигао је Шевкија Ресић у 45. минуту из пенала, да би на 2:0 повисио Јован Бокић у 71. минуту.

Коначан резултат у Мркоњић Граду поставио је Огњен Стјепановић у 88. минуту. Лидер шампионата Крупа у овом колу у суботу од 14.30 часова биће гост повратника у прволигашко друштво, Фамоса, који се показао као тврд орах свим противницима, поготово на свом стадиону у Источној Илиџи.

Међутим, у кањону Тијесно су чврсто ријешени да у преосталих пет кола остваре максималан учинак и први прођу кроз циљ послије јесењег дијела шампионата.

У осталим сусретима 13. кола Прве лиге Републике Српске састају се: субота: Текстилац - Славија, Сутјеска - Лакташи, Љубић - Омарска, Дрина (З) - Алфа Модрича, Жељезничар Спорт тим - Слобода (НГ), Рудар Приједор - Подриње (Ј) (14.30 часова). Недјеља: Радник - Козара (16.30).