Амерички атлетичар Ален мијења спорт, прелази у НФЛ лигу

Tanjug

ЊУЈОРК- Амерички атлетичар Девон Ален потврдио је да ће промјенити спорт и да ће наставити каријеру у клубу из НФЛ лиге Филаделфија Иглсима, преносе амерички медији.

Ален је на митингу у Њујорку поставио треће најбрже вријеме у историји на 110 метара с препонама. Он је стазу прешао за 12,84 секунде. Актуелни свјетски рекорд у овој дисциплини износи 12,80 секунди, а поставио га је Американац Еријес Мерит на ОИ у Лондону 2012. године.

Ален је на ОИ у Рио де Жанеиру освојио пето мjесто, а прошле године на ОИ у Токију био је четврти.

Он је најавио да ће покушати на Свjетском првенству у Јуџину у јулу ове године да освоји прву медаљу на великим такмичењима, а потом ће се опростити од "краљице спортова".

Амерички атлетичар је недавно потписао трогодишњи уговор са Филаделфија Иглсима, а у овом клубу ће играти на позицији хватача