Илић бриљирао у поразу Игокее

М. З.

ЉУБЉАНА - Кошаркаши Игокее м:тел уписали су пораз на гостовању код Цедевита Олимпије у 19. колу АБА лиге.

Љубљанчани су надиграли Александровчане резултатом 80:70, а питање побједника ријешено је већ након уводних десет минута. Тај период домаћини су добили са 34:13, а на полувремену су водили са 27 поена разлике, што гости нису могли да достигну у наставку сусрета већ су само ублажили пораз на крају. Поново су играчи Игокее лоше отворили сусрет што их је одвело у девети пораз ове сезоне гдје имају исти број побједа. Разлоге пораза могу тражити у очајном шуту за три поена односно погођене само четири тројке из 21 покушаја као и десет скокова мање у односу на ривала (39-29). Изабраници тренера Драгана Бајића и даље су у игри за једно мјесто у плеј-офу и у наредном колу угостиће Морнар.

Партију каријере одиграо је Далибор Илић који је остварио дабл дабл учинак са 29 поена и 11 скокова за индекс корисности 43, тако да ће вјероватно бити МВП ове рунде. Осим њега једини двоцифрени у пораженом тиму били су Марко Јошило и Антабија Волер са по десет поена. Код домаћина Јака Блажич убацио је 13 поена.