Пораз Борца без посљедица

Г. С.

ПОСУШЈЕ - Фудбалери Борца поражени су на гостовању код Посушја резултатом 0:3, у 33. колу Премијер лиге БиХ.

Овај пораз није имао посљедица по бањалучки тим који је већ раније осигурао наступ у Европи док је све било познато и прије посљедњег кола. Тренер Бањалучана Томислав Ивковић извео је комбиновани састав, а све је пошло лоше у 31. минуту када се спетљао Горан Бркић који се оклизнуо, изгубио лопту и при том направио пенал којег је у гол претворио Јосип Сердарушић. Бркић је зарадио црвени картон па су гости до краја играли са десет играча. На 2:0 повисио је Дарио Павковић у 42. минуту док је коначних 3:0 поставио Дарио Кришто у 59. минуту.

Остали резултати:
Леотар - Тузла сити 0:0,
Рудар Приједор - Зрињски 0:2,
Слобода - Жељезничар 1:1,
Вележ - Сарајево 3:0.
Широки Бријег - Радник (у току).

Пласман: Зрињски 84, Тузла сити 57, Борац 54, Сарајево 46, Вележ 44, Жељезничар 43, Широки Бријег 38, Посушје 37, леотар 34, Слобода 33, Радник 26, Рудар Приједор 26.