Почела нова сезона у “м:тел” Првој лиги Републике Српске за рукометаше: Успјешан деби Бањалучана

Дарко Драгичевић

БАЊАЛУКА - Побједу у дебитантском наступу у елитном друштву остварили су млади играчи ОРК БЛ који су били бољи од Дрине 32:29, док је актуелни шампион екипа Младости славила на гостовању у Бијељини.

Јунак меча у Бањалуци био је Вељко Граховац са осам голова, а у тиму из Зворника прво име био је искусни Средо Видаковић са шест погодака.

Тренер ОРК БЛ Бојан Унчанин презадовољан је побједом на старту која ће много значити за његов млади тим. Посебно јер је ривал средином другог дијела успио да дође и до изједначења.

- Имали смо шест голова разлике у првом дијелу и пет на полувремену. Ово су озбиљне екипе, сениорска конкуренција, а нама је ово била прва утакмица тако да се осјетио пад у првом дијелу другог полувремена. Дрина је заиграла боље у нападу, ми лошије у одбрани, мало је недостајало и снаге и они су дошли до изједначења. Нисмо могли да наметнемо нашу игру у транзицији те лагане контре и полуклонтре којима смо стекли предност па је дошло до изједначења. Ипак, промијенили смо одбрану дигли интензитет у одбрани и славили у посљедњих 15 минута што ће нам пуно значити за наставак лиге - рекао је Унчанин.

Рукометаши Козаре из Козарске Дубице побједом су отворили нову сезону. Изабраници тренера Данка Пралице славили су у гостима против Дервенте с убједљивих 33:24 и самим ти­м најавили кандидатуру за освајање шампионске титуле. Дубичане је до овог тријумфа предводио незаустављиви Данијел Стијовић са 10 голова, два мање дао је Алексеј Петковић. На другој страни Горан Земуновић је постигао шест погодака, док се пет пута у стријелце уписивао Дражен Милинковић. Резултати 1. коло: Дервента - Козара (КД) 24:33, Славија - Котор Варош 22:21, ОРК Козара (Г) - Вишеград 27:27, ОРК БЛ - Дрина 32:29, Бијељина - Младост 24:28, Слога - ОРК Борац одгођено.

СЛАВИЈА 22 (12)

К. ВАРОШ 21 (10)

Дворана: СРЦ “Славија” у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 150.

Судије: Вања Симић и Весна Остојић (Добој).

Седмерци: Славија 2(1), Котор Варош 4(3), искључења: Славија 4 минута, Котор Варош 6 минута.

СЛАВИЈА: Ковачевић, Остојић 1, Бозало 1, Тешановић, Павловић 5, Станишић, Јухић, Дошло 6, Црногорац, Моћић 7, Шешлија, Милутиновић, Татар, Берибака 2, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

КОТОР ВАРОШ: Ђукић, Тепић, Гатић 5, Р. Радић 6, Максимовић, Б. Радић 3, Жарић 4, Л. Јовићић 1, Б. Јовичић 2, Радивојевић. Тренер: Дамјан Тепић.

ДЕРВЕНТА 24 (15)

КОЗАРА (КД) 33 (17)

Дворана: Спортски центар у Дервенти.

Гледалаца: 200.

Судије: Дејан Берјан (Источно Сарајево) и Горан Илић (Добој). Седмерци: Дервента 5(5), Козара 5 (4).

Искључења: Дервента 10 минута, Козара (КД) 4 минута, дисквалификација: Милош Давидовић (Дервента, 52. минут).

ДЕРВЕНТА: Толимир, Сибинчић 3, Шаренац 4, Земуновић 6, Милинковић 5, Н. Кнежевић 1, Давидовић, Дринић, Косић, Савић, Рамадановић 1, Шмуља 1, Живанић, Бегановић, Ни. Кнежевић 3. Тренер: Милорад Бјелошевић.

КОЗАРА (КД): Којановић, Татић, Бига 4, Петковић 8, Вулета, Стијовић 10, Миланковић, Митровић 5, Балабан 1, Арнаутовић 1, Сљепчевић 1, Тубин 3, Шкарић, Шекерац. Тренер: Данко Пралица.