Побједом над Спарсом Борац се искупио навијачима

M.З.

БАЊАЛУКА - Кошаркаши Борца искупили су се својим навијачима за пораз у осмом колу Друге АБА лиге и побиједили су Спарс резултатом 83:62. у деветом колу.

Бањалучани су и даље лидери друголигашког каравана са осам тријумфа и једним поразом док ће у суботу од 19 часова одмјерити снаге са Ловћеном.

Утакмица није добро почела за домаћина који се доста мучио са жилавим тимом из Сарајева који је већим дијелом првог полувремена био у вођству.

Отпор гостију домаћи су сломили у трећем периоду којег су добили са 20 поена разлике (34:14), а када су шест минута прије краја повели са 23 поена предности било је јасно да ће побједа припасти "црвено-плавима".

Најбољи код побједника био је Стефан Кенић са 16 поена, Дианте Болдвин убацио је један мање, а Џош Канингем постигао је 13.

Кoд Спарса по 15 поена су убацили Марко Рамљак и Јаков Мустапић.