Партизан срушио Жалгирис

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана савладали су вечерас у Штарк арени у Београду Жалгирис са 87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 27:19) у петом колу Евролиге и тако уписали други узастопни тријумф у елитном такмичењу.

И српски и литвански тим послије пет мечева имају скор 2-3.

Најефикаснији у тиму тренера Жељка Обрадовића био је одлични Кевин Пантер са 26 поена, пратио га је Данте Егзум са 11 поена, док су Зек Ледеј, Матијас Лесор и Џејмс Нанели постигли по 10 поена.

У екипи Жалгириса истакао се Кинан Еванс са 16 поена, док је Роландс Шмитс постигао 11 поена.

Кошаркаши црно-бијелих од почетка до краја меча контролисали су резултат, а до првог и јединог вођства (22:20) гости су дошли на крају прве четвртине.

Партизан је почетком другог полувремена имао максималних 12 поена предности (49:37), али је дозволио Жалгирису серију 17:5, којом је дошао до изједначења (54:54).

Српски представник је прије свега паметном игром у нападу у посљедњој дионици дошао до вриједног тријумфа.

У шестом колу Евролиге Партизан ће 3. новембра гостовати Панатинаикосу у Атини, док ће Жалгирис дан касније угостити Албу из Берлина.