Партизан поражен у Ници, одлука о европском прољећу пада против Чеха

НИЦА - Фудбалери Партизана претрпјели су вечерас први пораз у групној фази Лиге конференција пошто их је Ница савладала у Француској са 2:1 (1:0) у петом колу Д групе.

Домаћин је повео преко Николе Пепеа у 29. минуту, изједначио је Рикардо Гомеш у 74. минуту, али је свега три минута касније Марио Лемина донио тријумф француском тиму.

После некомплетног петог кола у Д групи Ница и Партизан имају по осам бодова на врху табеле, с тим што Французи сада имају бољи међусобни скор јер су у Хумској против црно-бијелих одиграли 1:1.

Почетак другог меча Д групе између Словацког и Келна прво је

одложен због густе магле у Ухерском Храдишту. Утакмица је почела са више од сат времена закашњења, али је убрзо прекинута због лоших временских услова и највјероватније неће бити поново настављена вечерас.

У посљедњем колу, 3. новембра, Партизан ће дочекати Словачко, а Келн Ницу. Црно-бухелима и бод против тима из Чешке гарантује пласман у нокаут фазу Лиге конференција.