Партизан поражен у Љубљани, Цедевита Олимпија славила у неизвјесном мечу

ГС

Кошаркаши Партизана доживјели су шести пораз у посљедњих седам утакмица, пошто су Љубљани у неизвјесном мечу изгубили од Цедевита Олимпије 77:74.

Као и у неколико претходних сезона, словеначки и српски тим одиграли су узбудљив  меч, у којем, по правилу, побједу односи Олимпија.

Иако нису блистали, црно-бијели су имали активан резултат током већег дјела утакмице, имали чак и предност на два и по минута до краја, али још једном нису успјели да меч уведу у мирнију завршницу и дозволили су противнику да им "украде" побједу.

Узалудно је Данте Егзум убацио 24 поена, када је промашио кључну тројку и једно бацање у завршници меча. Пала је у воду и одлична партија Јоаниса Папапетруа, који је убацио 17 поена.

Црно-бијели су већи дио утакмице одиграли топло-хладно, нарочито када је игра у одбрани у питању. Домаћи играчи увијек су некако налазили пут до коша, често уз дозу среће.

Још једном је потпуно разочарао капитен црно-бијелих Кевин Пантер, који је за више од 20 минута у игри убацио само 2 поена, уз шут из игре 1/6 - премало за играча његовог реномеа.

У домаћем тиму истакли су се Јоги Ферел са 18, Драгић је додао 13, а Џош Адамс 11, уз кључне поене у завршници меча.

Црно-бели су изгубили прво место у такмичењу, пошто је Звезда остала једини тим са једним поразом. Партизан је уписао други, колико имају и Цедевита Олимпија и ФМП.

Екипу Жељка Обрадовића очекује дупло коло у Евролиги, утакмице са Асвелом и Ефесом, док ће у регионалном такмичењу наредни меч играти против екипе из Железника на домаћем терену.

Крај меча, победа Цедевита Олимпије над Партизаном 77:74

40' Олимпија води 75:74

Могао је Матијас Лесор да донесе изједначење Партизану са линије за слободна бацања, али је француски центар само једном био прецизан.

Десет секунди остало је до краја - Олимпија има пола коша предности и посед после тајм-аута.

39' Олимпија води 75:72

Мало поена у последњој деоници. Ферел погађа полагање и на минут и по пре краја доноси свом тиму три поена предности.

Тајм-аут за Обрадовића, после чега ће црно-бли имати напад.

35' Партизан води 70:68

Добар почетак последње деонице за црно-беле. Тројке су погодили Анђушић, затим и Папапетру, па Партизан води на средини последње четвртине.

Тајм-аут за тренера домаћих Јурицу Големца.

Послије три четвртине Олимпија води 63:61

И даље врло изједначен меч у Љубљани, пред улазак у одлучујућих 10 минута домаћи тим има кош предности.

Муче се црно-бели, нарочито у нападу, али некако одржавају егал са расположеним противником. Доста неспоразума у нападу Партизана, често нерезонски шутирају црно-бели за три поена, али има и позитивних ствари.

Егзум игра фантастичан меч, већ је убацио 23 поена, а тројке шутира 4/5. Папапетру је остао на 14, Лесор има 8.

У домаћој екипи Ферел има 13, Алибеговић 11, а Драгић 10 поена.

25' Домаћи тим води 54:49

Чини се да црно-бели превише форсирају шут за три поена, док на другој страни домаћи играчи те шутеве погађају.

Алибеговић је погодио две везане тројке и Олимпија поново покушава да се резултатски одлепи - на средини треће деонице има пет поена предности.

21' Настављен је меч у Љубљани

Полувреме, изједначено је 43:43

Прорадио је шут црно-белих за три поена, што је донело и вођство. Ипак, после тројке Ферела, екипе на велики одмор одлазе са нерешеним резултатом.

Пети тројки убацио је Партизан у другој деоници, а екипу на терену вуку Егзум (17 поена) и Папапетру (14 поена). Свој допринос дали су Анђушић са 6, као и Нанели и Лесор са по 3 поена.

У екипи Цедевита Олимпије најефикаснији су Драгић и Ферел са по 10 поена.

Црно-бели имају више изгубљених лопти (7:4) и мање асистенција (11:7), али и више скокова (14:12).

Веома изједначено прво полувријеме, о чему најбоље свједочи и резултат.

15' Олимпија води 33:29

Не успјевају црно-бели да сустигну предност домаћег тима, она на средини друге дионице износи четири поена.

Погодио је Наенели тројку за Партизан, затим и Анђушић, али на другој страни то су неутралисали Драгић и Алибеговић.

Незадовољан је Обрадовић и тражи тајм-аут.

Цедевита води 23:19 послије прве деонице

Чува домаћи тим предност коју је преузео на средини прве деонице. Папапетру је погодио једину тројку за Партизан, на другој страни словеначки тим је убацио три.

Максимална предност Партизана износила је пет поена, на почетку меча, гостију су имали седам поена плуса у једном тренутку.

Папапетру и Егзум имају по седам поена, у домаћем тиму Ферел, Драгић и Мурић убацили су по 5.

Само једну асистенцију наптравили су црно-бијели у првих 10 минута, насупрот 7 домаћег тима.

5' Домаћи воде 10:8

Добро је ушао Партизан у меч, Егзум убацио првих пет поена, али се Цедевита враћа тројкама Драгића и Ферела.

На средини прве дионице домаћи тим има предност 10:8.

Почео је меч у Љубљани

Стартна петорка Партизана

Жељко Обрадовић меч почиње са следећом петорком: Егзум, Нанели, Трифуновић, Ледеј и Смаилагић.

За Цедевита Олимпију почињу: Ферел, Адамс, Јеремић, Алибеговић и Омић.

Меч се игра у "Стожицама"

Дерби меч 10. кола игра се у дворани "Стожице" у Љубљани, а судије су Урош Николић, Марио Мајкић и Драган Поробић.

Црно-бијели од 2018. нису славили као гости

Изузетно добар скор има Цедевита Олимпија против Партизана на свом терену у последњих неколико година. Црно-бијели су последњи пут у гостима славили 2018. године - 72:66.

Прошле сезоне, словеначки тим је оба пута био бољи од београдског - у Србији је било 96:89, док је у Љубљани домаћин тријумфовао 81:79.

Партизан на врху, Цедевита Олимпија на седмом мјесту

Партизан дели прво мјесто на табели АБА лиге са Црвеном звездом, са скором 8-1, док је Цедевита Олимпија седма са једним поразом више 6-2.