Партизан изједначио на 2:2, одлука о прваку у понедјељак

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана убједљиво су вечерас савладали Црвену звезду са 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21) и изједначили на 2:2 у финалној серији АБА лиге.

Пред око 3.500 гледалаца у хали “Александар Николич” изабраници Жељка Обрадовића одиграли су најбољи меч против вечитог ривала у овој сезони, па ће шампиона регионалног такмичења одлучити пета утакмица која је на програму у понедјељак, 6. јуна, у 20 часова.

Предност домаћег терена на утакмици одлуке имаће кошаркаши Црвене звезде.

Црвено-бели су добро отворили меч тројкама Остина Холинса, али услиједила је серија Партизана 21:5 у првој четвртини којом је постављен темељ за убедљив тријумф црно-бијелих.

Од тог тренутка све је ишло на воденицу домаћина који је у наставку меча само увећавао предност и дошао до максималних 34 поена разлике (107:73) у 37. минуту игре.

Партизан је у првом полувремену постигао чак 68 поена што је рекорд финала и завршних турнира регионалног кошаркашког такмичења.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Алекса Аврамовић са 24 поена, док је Матијас Лесор додао 19. Са друге стране, у редовима Црвене звезде истакао се Остин Холинс са 19 поена.

Утакмица у дворани “Александар Николић” одиграна је пред смањеним капацитетом јер је АБА лига казнила Партизан због инцидената на претходној утакмици.

Побједник АБА лиге представљаће Србију и регион у Евролиги наредне сезоне.