Орлићи побиједили вршњаке из Хрватске

Спутник

Фудбалска репрезентација Србије до 19 година побиједила је Хрватску 3:0 (1:0) у пријатељској утакмици.

Млади фудбалери састали су се у Старој пазови и Орлићи су остварили убједљив тријумф против вршњака из Хрватске.

Србију су до побједе предводили Урош Кабић, Владимир Милетић и Самед Баждар.

Мрежу противника наши играчи начели су у 22. минуту када је Кабић који рутински савладао голмана Хрватске.

До краја полувремена није било голова, али је у 33. минуту виђена жустра расправа у којој је најдебљи крај извукао Кабић добивши жути картон.

Утакмица је убрзо настављена и на петнаестоминутну паузу отишло се са резултатом 1:0.

У наставку пријатељског сусрета Србија је постигла још два гола. Играо се 66. минут када је Милетић удвостручио предност, а коначан резултат поставио је Баждар у четвртом минуту надокнаде.

Орлиће касније у току мјесеца очекују квалификације за Европско првенство, а прву утакмицу одиграће против Холандије 23. марта. У групи су још Норвешка и Украјина.