Омарска и Славија подијелиле бодове: Искључење Поповића помогло домаћину

Д. П.

ОМАРСКА - У посљедњој утакмици петог кола Прве лиге Републике Српске фудбалери Омарске и Славије играли су неријешено, 2:2, а послије сусрета више разлога за задовољство имају у табору домаћина, јер су се послије минуса од два гола успјели вратити у меч и стићи до бода.

Славија је повела већ у деветом минуту поготком Луке Асентића. Прво је погодио стативу, потом се лопта поново одбила до њега, а он је онда затресао мрежу.  У 50. минуту Ђорђе Авдаловић је натрчао на одбијену лопту и повисио на 2:0. У 56. минуту Омарска је преко Милана Врачара смањила на 1:2, а приликом те акције фудбалер Славије Горан Поповић је зарадио други жути картон и тако олакшао посао домаћину. Са играчем више на терену изабраници Златка Јелисавца су до краја сусрета доминирали и у 76. минуту су преко Врачара стигли до изједначења.

- Веома тешка и захтјевна утакмица на којој нисмо очекивали оволико голова. Било је тешко се вратити из резултатског минуса, али смо успјели и на крају морамо бити задовољни освојеним бодом. Имали смо можда и неколико прилика да стигнемо до побједе, али сматрам да је ово најреалнији резултат - нагласио је помоћни тренер Омарске Анандо Крецељ.

Шеф стручног штаба Славије Бојан Регоје је истакао да је његова екипа контролисала сусрет све до искључења Поповића.

- Послије тога се нисмо ништа питали и спасавали смо живу главу на терену. Иако смо имали предност од два гола разлике, морам да будем задовољан и са бодом - рекао је  Регоје.

СЛАВИЈА 2 (1)

Стријелци: 0:1 Асентић у 9, 0:2 Авдаловић у 50, 1:2 Врачар у 56, 2:2 Врачар у 76. минуту.

Стадион: Омарске у Омарској.

Гледалаца: 700.

Судија: Бојан Митровић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Растока, Здјелар, Д. Романић (Омарска), Каљић, Томић, Поповић, Беширевић, Авдаловић (Славија).

Црвени картон: Горан Поповић (Славија) у 57. минуту.

Играч утакмице: Милан Врачар (Омарска) 7,5.

ОМАРСКА: Јокић 6,5, Здјелар 6,5 (од 89. минута Лајић -), Б. Романић 6,5, Растока 7 (од 89. минута Шунић -), Панић 6,5, Граховац 6,5, Анђић 6,5, Стојнић 6,5, Д. Романић 6,5, Гаврановић 6,5 (од 46. минута Јаћимовић 7), Врачар 7,5. Тренер: Златко Јелисавац.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Ђерић 6,5, Беширевић 6,5, Поповић 5, Авдаловић 7 (од 71. минута Стојановић -), Каљић 6,5, Мандић 6,5, Асентић 7 (од 46. минута Богучанин 6,5), Ерић 6,5, Арбиња 7 (од 86. минута Мишовић -), Томић 6,5 (од 74. минута Дабић -). Тренер: Бојан Регоје.