Одиграно само девет од 16 друголигашких утакмица: Лакташи наставили по јесењем рецепту

БАЊАЛУКА - Јесењи шампион Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, Лакташи на старту прољећне полуетапе рутински је стигао до убједљиве побједе против Полета 1926 из Брода од 3:0.

Послије првих 45 минута Лакташани су водили са 2:0 головима капитена Бранка Келемана у 24. и Стефана Милојевића у 28. минуту. У наставку сусрета изабраници тренера Миљана Бајића играли су мудро, таман онолико колико им је било потребно да стигну до нове, 15. првенствене побједе, а коначан резултат у 61. минуту поставио је Никола Бабић. Послије ове побједе Лакташани су повећали бодовну предност у односу на Слободу из Мркоњић Града, која није одиграла меч у Чечави против Укрине због лоших временских услова.

Иначе, у овом колу због помало неочекиваних сњежних падавина одгођено је чак седам утакмица (три у групи запад и четири у групи исток), а термин њиховог одигравања биће накнадно одређен.

Србачка Слога је послије велике борбе стигла до вриједне побједе над бањалучким БСК-ом, а јунак домаће екипе био је двоструки стријелац Предраг Пралица. “Романтичари” су у овом сусрету сигурно могли и боље проћи, јер у 77. минуту Ђорђе Шакотић, код резултата 1:1, није искористио пенал.

Велика драма одвијала се и у Шипову, гдје је Горица савладала Пролетер из Теслића са 2:1. Више од 350 гледалаца већ се помирило са неријешеним резултатом, али тако није мислио Бранко Пено, који је у трећем минуту судијске надокнаде постигао други погодак у овом сусрету и свом тиму донио цијели плијен.

У групи исток Слога 2 из Горњег Црњелова побједоносни низ, који их води ка прволигашком друштву, наставила је у Невесињу, гдје је савладала домаћи Вележ са 3:1. Никола Мазић је у 59. минуту довео госте до предности, али је само два минута касније Дарко Реповић изједначио на 1:1. А онда је на сцену ступио ветеран Млађан Караман и са два поготка донио побједу Слоги 2, која је тако задржала девет бодова предности у односу на Фамос. “Мотористи” су у овом колу на свом терену преокретом у самом финишу сусрета савладали Стакорину са 2:1 и тако наставили да се надају да могу стићи јесењег првака из Горњег Црњелова.