Њу Орлеанс бољи од Сан Антонија, Јута савладала Вашингтон

Кошаркаши Њу Орлеанса били су бољи од Сан Антонија на гостујућем паркету 126:117, Јута је такође на гостовању савладала Вашингтон 120:112.

Пеликанси су се вратили на побједнички колосијек, прекинувши низ од четири узастопна пораза, понајвише захваљујући првој четвртини утакмице.

Боље су отворили меч и врло рано стекли предност од 10 поена предности (12:2), да би до краја прве дионице стигли на 20 поена разлике 37:17.

Остале три четвртине биле су уједначене, али су Пеликанси одржавали рано стечену предност, с тим да су Спарси у посљедњим минутима игре успјели да ублаже пораз.

Си Џеј Меколум одиграо је једну од најбољих партија сезоне. Постигао је 40 поена, а уз то убиљежио је девет асистенција и осам скокова.

Литванац Јонас Валанчијунас уписао је дабл-дабл учинак: 16 поена и 10 скокова.

У тиму Спарса истакли су се Џереми Сочан са 23 поена, девет скокова и шест асистенција. Тре Џон убиљежио је 19 поена.

Њу Орлеанс има скор од 19 побједа и 12 пораза, а Сан Антонио има 10 тријумфа и 21 пораз.

Кошаркаши Јуте, предвођени Бизлијем и Кларксоном савладали су екипу Вашингтона на гостовању са 120:112.

Бизли је меч завршио са 25, а Кларксон са 23 поена, док је Лаури Марканен додао 21 поен.

Колин Секстон се вратио након седам пропуштених утакмица због повреде десне тетиве и за 17 минута на терену постигао 18 поена.

Јута је имала и одличан проценат шута за три поена, од 35 покушаја 16 пута су били прецизни са линије за три поена.

Бредли Бил је постигао 30, а Кајл Кузма 21 поен за Вашингтон који је поражен и 14. пут у посљедњих 16 утакмица.

Јута сада има 19 побједа и 16 пораза, док је скор Вашингтона 12 победа и 21 пораз.