Неочекивани порази водећих екипа у другим лигама Српске: Црни дан за лидере

БАЊАЛУКА - Дан прије Васкрса био је црни за лидере других фудбалских лига Републике Српске, јер су обје екипе доживјеле први пораз у првенству и ток тек у 23. колу.

У групи запад Лакташи су доживјели први пораз на гостовању код Борца у Шамцу, гдје је домаћин славио са 4:2, а први неуспјех у групи исток десио се и фудбалерима Слоге 2, који су изгубили од Гласинца 1936 у Сокоцу са 2:3.

Изабраници Миљана Бајића су у Шамац стигли као велики фаворити, међутим када је домаћин повео са 4:1, гостима је пријетио и убједљив пораз који је донекле ублажио “резервиста” Урош Стаменковић. Лакташи су посљедњи пут првенствени меч изгубили прије више од годину дана, када су на домаћем терену доживјели дебакл од Омарске – 1:5. Било је то 7. марта 2021. године.

Друголигаш из Горњег Црњелова се оклизнуо у Сокоцу, гдје је домаћи Гласинац 1936 освојио веома важне бодове у борби за опстанак. Чинило се да ће лидер лако доћи до бодова, када је преко Миливоја Лазића у финишу првог дијела сусрета дошао до предности. Међутим, на почетку другог дијела са два гола најбољег актера сусрета Неђе Шуке преокрет, а предности Сокочана повисио је Александар Пејановић. До краја сусрета играчи Слоге 2 успјели су само да ублаже пораз преко Цвијетина Павића.

Јунак кола био је фудбалер Слоге из Трна Дориан Курузовић, који је за 22 минута постигао пет голова и водио своју екипу до побједе над Полетом 1926 из Брода од 5:1. Послије првих 45 минута гости су водили са 1:0, а у наставку је постојао само један тим, тачније један фудбалер, Курузовић. Он је за шест минута, од 61 до 66. постигао хет-трик, да би још погађао у 73. и 82. минуту.

Вриједне бодове у борби за опстанак освојили су фудбалери БСК-а, који су на “Чаирама” савладали Челинац погоцима Немање Јаничић и Бранка Трнинића.