Неочекивани киксеви лидера других лига Републике Српске: Само ремији Лакташа и Слоге 2

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Лидери других фудбалских лига Републике Српске, Лакташи (група запад) и Слога 2 (група исток) неочекивано су киксали у 18. колу и иако се чинило да рутински првенства приводе крају ствари су сада постале далеко занимљивије.

Лакташи су као домаћини изненадили своје симпатизере играјући са бањалучким БСК-ом неријешено, 1:1 који се грчевито бори за опстанак. Тако су “романтичари”, послије Горице из Шипова, тек други клуб који је остао непоражен у дуелу са Лакташанима, а први овог пролећа. Повели су Бањалучани у 53. минуту голом Немање Јаничића, домаћини су у 70. минуту имали најстрожу казну, међутим непрецизан са бијеле тачке био је резервиста Урош Стаменковић. Нападач Лакташа се искупио за промашени пенал, па је у 83. минуту ипак погодио мрежу БСК-а и донио реми својој екипи. Играчи Лакташа су били непрепознатљиви у овом мечу и нису били на нивоу претходних игара. Чинило се као да су се опустили прерано с обзиром на велику бодовну предност у односу на Слободу из Мркоњић Града, која је у овом колу са убједљивих 5:1 савладала Полет 1926 из Брода.

Слога 2 из Горњег Црњелова није успјела на гостовању у Бродцу да савлада домаће Јединство играјући 0:0. Баш као и Лакташанима и њима је ово био други реми у првенству, а то су сада послије Стакорине у петом колу успјели и изабраници Дејана Вучића. Њихов кикс искористио је Фамос из Источне Илиџе, који је на свом терену савладао вишеградску Дрину ХЕ са 1:0 и сада је само на четири корака заостатка за лидером, али не треба заборавити да “мотористи” имају једну више одиграну утакмицу.