м:тел Прва лига Републике Српске за рукометаше: Лидер држи трон

Д. Д.

БАЊАЛУКА - Рукометаши Вишеграда ХЕД дошли су до новог тријумфа у м:тел Првој лиги Републике Српске. Изабраници тренера Жељка Јаћимовића су у мечу шестог кола савладали Котор Варош са убједљивих 38:26 (19:14) и на тај начин задржали лидерску позицију.

У редовима домаћина најефикаснији био је Никола Бечејац са девет голова, по један мање дали су Ђорђо Рацковић и Дамјан Пецикоза. Код гостију из Котор Вароша најбољи утисак оставио је сјајни Бојан Марковић који је овај окршај завршио са десет постигнутих погодака.

Рукометаши Дрине стигли су до друге побједе ове сезоне пошто су у мечу шестог кола савладали екипу ОРК Борац у Бањалуци резултатом 38:26.

Најефикаснији у редовима Зворничана су били Маркановић са девет, те Башић и Церић са по осам голова. Треба истаћи и да је голман Дрине Мулавдић имао 14 одбрана, док је Кулић осам пута обранио своју мрежу.

Резултати шестог кола: Вишеград ХЕД - Котор Варош 38:26, Бијељина - Слога 36:31, Дервента - Славија 45:34, ОРК Борац - Дрина 26:38, Козара (Г) - ОРК БЛ играју 1. новембра, Младост је слободна.

***

ВИШЕГРАД ХЕД 38 (19)

КОТОР ВАРОШ 26 (14)

Дворана: Спортска у Вишеграду, гледалаца: 200, судије: Огњен Херцеговац и Дејан Михајловић (Брчко), делегат: Бојан Јолић (Источно Сарајево), седмерци: Вишеград ХЕД 2 (1), Котор Варош 5 (3), искључења: Вишеград ХЕД 10 минута, Котор Варош 2 минута.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Д. Рацковић, Шекарић 2, Танасковић, Л. Рацковић 6, Бечејац 9, Бижић, Ђ. Рацковић 8, Г. Ђурић, Бошковић, Д. Пецикоза 8, Грујичић 3, С. Ђурић, И. Пецикоза 1, Бојовић, М. Пецикоза 1. Тренер: Жељко Јаћимовић.

КОТОР ВАРОШ: Максимовић, Сакан 4, Марковић 10, Тривуновић 3, Тепић, Ђукић 2. Радић 4, Л. Јовичић 1, Б. Јовичић 2, Радивојевић. Тренер: Дамјан Тепић.

***

ОРК БОРАЦ 26 (11)

ДРИНА 38 (16)

Спортска дворана “Центар” у Бањалуци, гледалаца: 50, судије: Вања Симић и Весна Остојић (Добој), делегат: Чедомир Ђукић (Приједор), седмерци: ОРК Борац 9 (5), Дрина 2 (2), искључења: ОРК Борац -, Дрина 8 минута.

ОРК БОРАЦ: Чавић 1, Врањеш, Ђелић, Стајчић, Лолић, Унчанин 2, Штрбац, Богданић 12, Обрадовић 2, Манојловић, Но. Петровић 2, Рожић 3, Бркић, Д. Петровић 1, Шева 3. Тренер: Доситеј Перић.

ДРИНА: Ложњаковић, Вукојчић 8, Церић 5, Видаковић 1, Кулић, Поповић, Еркић 1, В. Томић 4, Башић 8, Лугавић 2, Маркановић 9, Мулавдић. Тренер: Александар Голубовић.

***

ДЕРВЕНТА 45 (25)

СЛАВИЈА 34 (17)

Дворана: КСЦ у Дервенти, гледалаца: 150, судије: Јован Бабић и Борислав Богданић (Бањалука), делегат: Младен Драгичевић (Добој), седмерци: Дервента 3 (2), Славија 6 (3), искључења: Дервента 4 минута, Славија 4 минута.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Живанић 5, Сибинчић 1, Пећић 2, Милинковић 3, Не. Кнежевић 3, Давидовић 4, Драгичевић 5, Дринић, Благојевић 8, Пејаковић, Топић, Шаренац 6, Савић 1, Рамадановић 1, Ни. Кнежевић 6. Тренер: Милорад Бјелошевић.

СЛАВИЈА: Гајовић, Ковачевић 5, Остојић 4, Бозало 5, Милутиновић 2, Ждрале 4, Црногорац, Моћић 6, Шешлија 2, Павловић 6, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

***

БИЈЕЉИНА 36 (17)

СЛОГА 31 (12)

Дворана: сала Гимназије у Бијељини, гледалаца: 150, судије: Дарио Грачанин (Добој) и Армин Оручевић (Бијељина), делегат: Светозар Ковачевић (Брод), седмерци: Бијељина -, Слога -, искључења: Бијељина 14 минута, Слога 6 минута.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 1, Гаврић 1, Капор 1, Стевановић 6, Марковић, Милић, Мехмедовић, Латиновић 9, Лонтош 2, Остојић, Матић, Живановић 6, Пурић 5, Маринковић 5, Вејновић. Тренер: Славен Лончар.

СЛОГА: Пејаковић 4, Пештић 5, Жунић 1, Зејнић, Мујчиновић, Долић, Лето 1, Шљивић, Васић, Новак 1, Волаш, Бошковић 1, Володер 15, Лујић 3. Тренер: Угљеша Гламочић.