Младост добила градски дерби

Г.С.

Рукометаши бањалучке Младости славили су у градском дербију против ОРК Борац (29:26) у утакмици 2. кола м:тел Прве лиге Републике Српске.

Током већег дијела сусрета изабраници тренера Данијела Божића били су у вођству које је износило и шест голова разлике, 20:14. Ипак, домаћи су смогли снаге да се врате у игру, те су на два минута прије краја посљедњи пут запријетили када су дошли на гол заостатка, 26:27. Више од тога нису могли и послије 60 минута витешке игре славили су играчи Младости у чијим редовима је Немања Безбрадица дао осам голова, док је голман Дамир Сопко имао девет одбрана. У тиму ОРК Борац истакао се Никша Петровић са 10 погодака, а чувар мреже Давид Момић имао је 12 успјешних интервенција.

Послије ремија на старту сезоне у Градишци са Козаром (27:27), рукометаши Вишеграда ХЕД славили су пред својим навијачима против ОРК БЛ, 32:22 уз 10 голова Синише Драгичевића.

ОРК БОРАЦ – МЛАДОСТ 26:29 (12:15)

Дворана: „Борик“, гледалаца: 200, судије: Огњен Даниловић и Себастијан Каран (Бањалука), делегат: Предраг Дејановић (Приједор), седмерци: ОРК Борац 5(5), Младост 5(4), искључења: ОРК Борац 8 минута, Младост 12 минута.

ОРК БОРАЦ: Врањеш, Ћелић, Ни. Петровић 10, Лолић, Унчанин 4, Но. Петровић, Штрбац 4, Обрадовић, Богданић 5, Летић, Рожић 3, Чаушевић, Д. Петровић, Чавић, Момић, Шева. Тренер: Доситеј Перић.

МЛАДОСТ: Јањуш 2, Шатара 1, Тешић 2, Глумичић 1, Престаш 1, Ковачевић 1, Бера, Крстајић 4, Вукало, Дешић, Максимовић 3, Мишановић, Комненовић 1, Сопко, Безбрадица 8, Мариновић 5. Тренер: Данијел Божић.

КОЗАРА (КД) – КОЗАРА (Г) 32:28 (17:15)

Дворана: Градска у Козарској Дубици, гледалаца: 200, судије: Огњен Херцеговац и Дејан Михајловић (Брчко), делегат: Мирослав Ракар (Нова Топола), седмерци: Козара (КД) 3(3), Козара (Г) 6(3), искључења: Козара (КД) 4 минута, Козара (Г) 14 минута.

КОЗАРА (КД): Којановић, Миљуш, Бига 2, Петковић 9, Вулета, Стијовић 10, Митровић 2, Миланковић, Балабан 3, Арнаутовић, Тубин 3, Сљепчевић, Шкарић 2, Максимовић, Татић, Шекерац 1. Тренер: Данко Пралица.

КОЗАРА (Г): Аџић, Гаврановић, Војиновић, Јанковић 6, Гогић, Петошевић 1, Петковић 2, Тодоровић, Бошковић 1, Ђурић 4, Матавуљ 2, Станчић 5, Мијатовић, Савић 7, Ковачевић. Тренер: Александар Ковачевић.

ДЕРВЕНТА – СЛОГА 32:30 (13:12)

Двораца: Спортски центар у Дервенти, гледалаца: 150, судије: Небојша Бејтовић и Бојан Буразор (Козарска Дубица), седмерци: Дервента 2(2), Слога 2(2), искључења: Дервента 14 минута, Слога 4 минута.

ДЕРВЕНТА: Толимир, Пећић, Сибинчић 2, Шаренац 14, Земуновић, Милинковић 2, Не. Кнежевић, Давидовић 4, Дринић, Пејаковић, Савић 2, Рамадановић, Шмуља 2, Живанић 2, Бегановић, Ни. Кнежевић 4. Тренер: Милорад Бјелошевић.

СЛОГА: Шљивић, Волаш 1, Пејаковић 2, Лето 3, Жунић 2, Зејнић, Матерић, Пештић 8, Долић, Новак 1, Мичић, Бошковић 1, Володер 9, Лујић 3, Милановић. Тренер: Угљеша Гламочић.

ДРИНА – СЛАВИЈА 34:32 (20:16)

Дворана: Рекреативно спортски центар у Зворнику, гледалаца: 150, судије: Саша Бијељић (Градишка) и Мирослав Товиловић (Добој), седмерци: Дрина 7(5), Славија 3(3), искључења: Дрина 6 минута, Славија 14 минута.

ДРИНА: Кулић, Стојић, Ложњаковић, Вукојчић 3, Видаковић 2, Недић, Поповић 2, Бановић, Еркић 1, Томић 4, Башић 4, Кикић 1, Луигавић 6, Маркановић 10, Брчаниновић 1, Мулавдић. Тренер: Александар Голубовић.

СЛАВИЈА: Ковачевић 6, Милутиновић 1, Бозало, Станишић 1, Дошло 6, Моћић 8, Шешлија, Татар, Павловић 10, Тодоровић. Тренер: Борислав Миздрак.

ВИШЕГРАД ХЕД – ОРК БЛ 32:22 (16:10)

Дворана: Спортска у Вишеграду, гледалаца: 150, судије: Дарија Гајић и Наташа Радуловић (Добој), седмерци: Вишеград ХЕД 3(3), ОРК БЛ 6(1), искључења: Вишеград ХЕД 10 минута, ОРК БЛ 4 минута.

ВИШЕГРАД ХЕД: Лакић, Шекарић 1, Г. Ђурић 2, С. Ђурић 4, Танасковић, Бечејац 3, Бижић, Ђ. Рацковић 6, Д. Пецикоза 1, Бошковић, Драгичевић 10, Д. Рацковић, Бојовић 4, Мрваљевић 1, М. Пецикоза. Тренер: Жељко Јаћимовић.

ОРК БЛ: Симић 2, Милетић 3, Тривуновић 6, Жмирић 2, Ђукић, Вукмир, Зец, Петковић 3, Стојановић, Игњатић 4, Симанић, Граховац 2, Врховац, Малбашић, Лолић. Тренер: Бојан Унчанин.

КОТОР ВАРОШ – БИЈЕЉИНА 34:29 (19:16)

Дворана: СШЦ „Никола Тесла“ у Котор Варошу, гледалаца: 100, судије: Иван и Маринко Анушић (Приједор), седмерци: Котор Варош 5(4), Бијељина 13(11), искључења: Котор Варош 10 минута, Бијељина 8 минута.

КОТОР ВАРОШ: Максимовић, Сакан 3, Марковић 8, Раљић 4, Тривуновић, Тепић, Гатић 2, Ђукић, Кршић, Радић, Керезовић 8, Жарић 7, Л. Јовичић 1, Пејаковић, Б. Јовичић 1, Петковић. Тренер: Дамјан Тепић.

БИЈЕЉИНА: Јанковић, Жужа 3, Стевановић, Милић, Мехмедовић, Остојић, Гаврић, Лонтош 3, Живановић 7, Маринковић 1, Пурић 14, Пепић 1, Капор. Тренер: Славен Лончар.

4. Котор Варош        2          1          0          1          55:51  2

5. Дрина                     2          1          0          1          63:64  2

6. Славија                  2          1          0          1          54:55  2

7. Дервента               2          1          0          1          56:63  2

8. ОРК БЛ                   2          1          0          1          54:61  2

9. Козара (Г) 2          0          1          1          55:59  1

10. Слога                   1          0          0          1          30:32  0

11. ОРК Борац          1          0          0          1          26:29  0

12. Бијељина 2          0          0          2          53:62  0